şükela:  tümü | bugün
 • hiçbir zaman istediği yorumu yapmayan kitaptaki delirlerle konuşan kaliteli insan.
  birde çıkıp ebubekir sifil , cüppeli ve fetöyle karşılaştırılmış ha tabi bunu söyleyen adam caner hocanın iki sene önce ebubekir sifille olan hodri meydanını bilmez. adam çıkıp cüppeliyle karşılaştırmış he çok iyi araştırmışsın alkışlıyorum.bilen bilir caner hocanın karşıtı cüppeli gibi olan adamlardır .

  tabi alışmışsınız hacı hoca tayfasını kötülemeye baktınız caner hoca diğerleri gibi değil hoşunuza gitmiyor tabi.
  siz gidin en iyisi celal şengör güzellemesi yapın beyler size göre değil bu tartışmalar gerçi bi ara caner hoca celal şengöre hodri meydan diyordu ama celal bahane arıyordu ne oldu o iş?
 • insanlar islama güzel baksın diye saçmalama pahasına ayetleri eğip büken olmazsa 'zaten onun şimdi hükmü yok o ayet o zaman için geçerliydi' gibi dünyanın en saçma argümanlarına sığınan kişi.
  ateist olmama rağmen saçmalaması bana batıyorsa burada bu adamı eleştiren müslümanlara kızamıyorum.
 • youtube kanalındaki videolara yorum yapamayacağınız, zeki adam.
  bakmış ki felsefeden çorba içemeyecek, yardırmış dine.
  zira ciddi felsefe eğitimi almış birinin din savunabilmesi için ya travmatik bir çocukluk geçirmesi lazım, yada sosyopat olması gerekir ki bence tüm konuşmalarındaki tavırlarından bu okunuyor.

  ulan kamyonla kitap oku ama yaradılışla ilgili argüman olarak uçak motoru ile örnek ver.
 • bu adama saydıran ateist kişilerin gözden kaçırdığı bir nokta var.

  kimdir bir bakayım dedim, birkaç videosunu izledim. gayet makul bir üslupla tartışıyor, düşüncelerini desteklemek için tartışılabilir bir zeminde argüman sunuyor.

  din ve bilim konusunda insanların ilgisini çekebilecek konular hakkında konuşması gereken ateistlerimizden olan celal şengör, murat bardakçı, ilber ortaylı gibi kişilerden bu tür konulara daha fazla girmeye çalışıyor. neden karşılaştırıyorum? ortak noktaları tartışma programlarına katılmaları. bu isimlerin açık açık din ve ateizm hakkında konuşmamaları mide bulandırıcı.

  caner taslaman'ın düşüncelerinin büyük çoğunluğunun wishful thinking olduğunu düşünüyorum. yani traş olduğunu düşünüyorum.

  ancak türkiye'de böyle üslup sahibi insanların pek az olduğu, olanların da ilber ortaylı tipi korkaklık'tan muzdarip olduğunu göz önünde bulundurmak gerekiyor.

  bu yüzden kamuoyunda tartışılması din tüccarlarının işine gelmediği konuları tartıştığı için caner hoca'yı tebrik etmek gerekir.

  sanırım tam olarak bu yüzden artık çıkarmıyorlar bir yerlere. (yanlışsa düzeltelim s'il vous plaît)
 • kimi yersek bi' ara bizi afallatacak, kimi övsek bi' arıza verecek nasıl olsa..yine de çabalarını takdir ettiğimdir..

  (bkz: neden müslümanım/#107449930)
 • türkiye'nin en iyi felsefi kitap çevirmeni profesör
 • iki tür adamlar sevmez caner taslamanı

  1) ateistler: malum karşılarına alışılmışın dışında sorulan sorulara farklı bakış açısıyla cevap veren ve sus pus eden adam.
  kaç tane ateist karşısında nakavt olmuştu canlı yayında .sizin baş üstünde tuttuğunuz adamlar bile dayanamıyor siz hiç bulaşmayın bence.

  2) arap geleneğini din zanneden ve din denilince kitapla çelişen hadislerini örnek gösteren tayfa. caner hoca değilde cüppeli olsun nihat hatipoğlu olsun böyle adamlar lazım bu tayfaya. mesela “ kaynanamla kavga ettim günah mı hocam yada sakal kesmek haram mı “ gibi sorularla gelsin.
  hatta desin ki siz kitabı anlamazsınız bize sorun ki aylık çarkımız dönsün.
 • devecialpay’a ek, dini dedelerinden duyduğun gibi mi yaşayacaksın yoksa gerçek dinin olduğu kitaptan mı?

  rehber kur’an, niyet halis ise varsın minör hatalar yapsın. akıl ve kur’anın olduğu yerde huzur var. o herkese yeter.
 • kendisi gibiler hakkında da hadisler bulunan şahıs:

  “şunu iyi biliniz ki, bana kur'an-ı kerim ile birlikte onun bir benzeri de verilmiştir. dikkatli olun; koltuğuna kurulan tok bir adamın ‘size sadece şu kur'an lazımdır, onda bulduğunuz helali helal, haramı da haram kabul ediniz yeter!’ diyeceği (günler) yakındır.”

  (bkz. ebu davud, sünnet, 5(6), imaret,33; tirmizî, ilim, 10; ibn mace, mukaddime, 2; darimî, mukaddime,49; ahmed b. hanbel, 2/367, 4/131-132, 6/8).

  işin ilginç tarafı şu; bu adamlar allah'ın son peygamberinin geldiği dönemden sonra 14 asırdır yanlış anlaşıldığını iddia ediyorlar. yani allah bir peygamber gönderiyor ama 100 yıl sonra mezhep imamlarının kafalarına göre icad ettikleri şekilde kılınıyor namazlar, tutuluyor oruçlar.

  14 asırdır kimse anlayamadı bu islamı, bu "hadis yok" diyen zevat anladı. yazık oldu keşke daha önce geleymiş bunun gibiler. 14 asır heba olup gitmezdi!