şükela:  tümü | bugün
 • (#107649323) bilgeligin ilk adimi bilmedigin seyleri kabul etmektir. yillarca kimse bulamamis bu adam mi bulmus demek cahilligin daniskasidir. yillarca cogu filozof bu argumanla halkin sorgulamadigi kurallari sorguladi diye cezalara carptirildi. bu adamin kotu dedigi bir sey yok. kitap da her sey yaziyor, baska bir kaynaga ihtiyac yok diyor basitce. bunun nesi zorunuza gidiyor? ınsanlara kole olmaya niye bu kadar meraklisiniz?
 • muhtemelen hayatında yalnızca kendisinin çevirdiği kitapları okuyan kişiler için "türkiye'nin en iyi felsefi kitap çevirmeni profesör" olan din bükücüsü.
 • 1400 yol boyunca herkes islamı yanlış mı anlıyor ?
  adam bir hadisi kanıtmak için yine farklı bir hadisle bunu ispatlamaya çalışıyor. anlaşılmayan şu biz tüm hadisleri görmezden gelmiyoruz öyle bir şey haddimize değil kitapla çelişen akıl mantığa sığmayan hadislerden bahsediyoruz.

  -hala 2020 yılında şeyhlerin eteğini öpüp şirke giren var ve bunu en doğru gören

  -hala “ dinden çıkan öldürülür “ iftirasına inanan var ( dinde zorlama yok )
  -hala sen bu cemaattesin yanlış yoldasın sen bu mezheptesin doğru yolda değilsin diyen adamlar var.( parçalara ayrılmayanı emirleri durduğu halde )

  he doğru şimdi sorsam suuudi arabistan’da sana göre gerçek şerait yönetiyor ama sor bakalım filistin’e kaç defa yardım etmiş ?
  bunun gibi 10 tane sayarım sana.
  onların yaşadığıda gerçek din sonuçta milyonlarca insanın yaşadığı dini biz yanlış anlamış olamayız.
 • caner taslaman, yaşar nuri öztürk gibi adamlardan din öğrenilmez. sadece biraz gülmek için izlenir, gülünür ve kapatılır.

  tanım: vakti zamanında dinden çıkmanın eşiğindeyken beni palavralarıyla bir süre daha dinde tutmayı başaran kişi. neyse ki kurtuldum ve bu tip adamların aşırı dincilerden (cübbeli, ebubekir sifil vs.) daha tehlikeli olduğunu görebiliyorum.
 • adnan oktar'ın öğrencisidir daha fazlası değil.
 • böyle bıkkın bir ruh hali ve yüz ifadesiyle din mi anlatılır? bana pek geçmiyor duygusu malesef. sevmiyorsan anlatma, zorla çıkarmıyorlar ekrana herhalde.

  matematik anlatır gibi sıkılarak din anlatılmaz. görüşüm budur.

  haa, anlattıkları hakkında konuşmak istemem. haklıysa bile bana kendini dinletemiyor. emre dorman için de aynı görüşteyim. adamlarda şevk, arzu ve istek göremiyorum. bu da benim için her zaman "kendine ve davana inanmanın" ilk şartıdır. sizde heyecan yok, millet nasıl heyecan duysun anlattığınız şeylere.
 • sizin de bu adamın soyadını tastamam olarak söyleyesiniz gelmiyor mu ? ya da tamamını şöyle : caner işte şimdi tastamam...
 • türk milletini arap’ın dininde bir kaç sene daha tutmakla görevlendirilmiş tek bir uluslararası makalesi olmayan çakma akademisyen.
 • dini bilimle harmanlama modasına dahil olan tayfadan. fakat farkında değil, bu yaptığı hem dine hem de bilime zarar veriyor. din olgusu bilimsel olanla çatışmak zorundadır. zira dinin temeli pozitivist herhangi bir yargıyı yadsır. bunu yapmazsa zaten kendini inkar etmiş olur. bilim ruha dahi inanmayı imkansız kılıyorken tanrı, cennet ve cehennem gibi kavramların nasıl teminatı olabilir? bilimin şiirle bir ilgisi mi var ki kur'an denen kitabı bilimsel argümanlarla savunmaya çalışıyorsunuz? bırakın insanlar inanmaya devam etsin, mantıktan yoksun bir şekilde devam etsin. diğer insanlara zarar vermedikleri sürece bunun kötü bir tarafı yok. bırakalım şiir okuyup tarkovski izlesinler. asıl tehlikeli olan bilimsel bir din yaratıp dogmaları daha da katı bir hale sokmak, dinde mükemmeliyetçi bir bakış açısı bulup kesin yargılara ulaşmak. caner taslaman gibi adamlar hem bilime hem de dine zarar vererek müthiş bir tehlike yaratıyorlar.
 • adamı eleştirenler onun okuduğunun onda birini okumuş olsa gam yemem.
  hadis inkarcısıymış!
  cübbeli gibiymiş!
  insan utanır be, söz yazmaya utanır.
  1400’lük din anlayaşında caner taslaman gibi düşünürler var, akımlar var.
  ama yöneticilerin isteğine göre toplumu sürü gibi gütmesi için dinin hadis dinciliğine dönmesi gerekiyor.
  tam da karl marks’ın dediği şey.
  1400 yıldır iyi anlayanlar, son yirmi yıldır ülkede iyi anlayanların neler ortaya çıkardıkları belli.
  bir insanı eleştirmeden önce ben neyim? diye kendinize sorun. insan doğdunuz, insan kalmaya gayret edin!!!
  edep yahu edep.