şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: fil vs sivrisinek)

  sivrisineği de ilk başta ciddiye almazsınız ama kulağınızın dibinde uçarak gürültü yapar, hayat enerjinizi emer, sinir bozar ve mide bulandırır. üstelik vur vur ölmek bilmez. tam bir zaman kaybıdır. şimdi şununla uğraşsam bir türlü, uğraşmasam bir türlü diye düşünürsünüz. genellikle de uğraşmazsınız. taa ki sabrınızı zorlamaya başlayana kadar.

  zaman insan hayatında önemlidir, demagoglarla tartışmaya girmeyecek kadar önemli. sabırların zorlanmaması lazım.
 • böyle bir düello gerçekleşirse bilgi yükünden dolayı gerçekleşen bölge kesinlikle çöker. bir defa şunu belirtmeliyiz böyle bir versus bilim vs. felsefe versusu olur. iki değerin arasındaki en büyük fark kulvarları. ancak inanç görüşleri arasındaki fark ve argümanlarının kesinlikle akıl çerçevesi içinde olması sebebiyle tadından yenmez bir karşılaşma olacaktır. bunu gerçekleştirmesini fatih altaylıdan bekliyoruz.
 • birisinin uluslararası hakemli dergilerdeki felsefe üzerine yayınlarının sayısı diğerininkinden daha fazladır.

  ilginçtir ki, yine aynı kişinin uluslararası hakemli dergilerdeki jeoloji üzerine yayınlarının sayısı da diğerininkinden daha fazladır.
 • celal şengör'ün bilgi seviyesine sanmıyorum normal bi insanın ulaşacağını. en başta celal şengör kr fi itiraf etti otistikmiş. bu açıdan okuduğu, gördüğü ve işittiği hiçbir ismi ve bilgiyi unutmuyor. geniş dil bilgisi ve hayret edici bilgi genişliğine sahip.

  ayrıca caber taslaman daha ebubekir sifil'i münazarada yenemedi ki cemal hocayı alt edecek. madara olduğuyla kalır.