şükela:  tümü | bugün soru sor
 • imamlarımızın işe profesyonel yaklaştığını gösteren bir iddiadır.

  işi ile duygularını karıştırmıyor.
 • profesyonel adamdır.
  işini yapar, mayışa bakar..

  hem türkiyede müslümanım diyen kaç kişi müslüman ki?
 • (bkz: turan dursun)
 • başörtülü/türbanlı ateist,
  imam hatip'e giden ateist,
  allah'a inanan ama islam'dan soğuyan deist... bu örnekler çoğaltılabilir. türkiye'nin son yıllarda su üzerine çıkan gerçeğidir. siyasal islamcı siyasiler, tarikat ve cemaat şeyhleri, hocaefendiler birşeyin farkına varamadılar ve bu insanlar üzerinde inançsızlık yaratan hayati bir hata oldu. zamanın ruhunu okuyamadılar. 1400 senedir süregelen şekilde, elektrğin, internetin, telefonun, televizyonun, yani kısaca iletişimin olmadığı yıllardaki gibi dini anlatarak, bugünün gençlerini ikna ve tatmin edebileceklerini düşündüler. bugün 15 yaşında çocuk cebindeki telefonla dünya'nın diğer ucundaki kütüphanenin tüm kitaplarına ulaşabilir, youtube sayesinde en aykırı(!) fikirlerin savunucularını dinleyebilir. böyle olunca din tüccarlarının yüzlerce sene anlatarak uyuttuğu halktan ister istemez farklılaşır. biz senelerce, ' osmanlı ordusunun sefere giderken yoldaki tarlalardan kopardığı her bir elma için bir altın bağladığının anlatıldığı hikayeleriyle' büyüdük... devleti yönetenlerin adaletten şaşmaması gerektiğini, kendisine hediye edilen kurşun kalem dahi olsa devlet envanterine yazdırması gerektiğini işiterek büyüdük... günümüzde devleti yönetenlerin tüm sülalesinin zenginleştiğini, islamın şartı (kuran'ın emri - nisa 4/58) işi bilene (liyakat sahibi olana - dindar olana değil) vermenin ayaklar altına alındığı, adaletin işimize ve çıkarımıza göre dağıtıldığını, binlerce çocuk açlıktan ölürken suudi, katar, arap şeyhlerinin altın kaplama limuzinlerde, zev, lüks içinde yaşadığını gören aklı başında müslüman inançlı gençler elbette ki dini sorgulamaya başlar. bu sorgulama sonunda işin içinden çıkamayan da deizm'e, ateisim'e kayar. yani başlığa geri dönersek, doğru olma ihtimali yüksek iddiadıdır.
 • yeni bir şey değildir, zira imam bey yıllar önce zaytung'a mülakat vererek mesleğine profesyonelce yaklaştığını defalarca dile getirmiştir.
 • türkiye'nin en büyük din araştırmacılarının ve din alimlerinin ateist olduğunu (önceden yada araştırdıkça) bilmeyen bir adam beyanı. işin ilginç yanı eskiden baskı yokken saklardı bazı din adamları, son yıllarda açık açık da söylemeye başladılar. hala yeni bir şey gibi saşılmamalı bu durum.

  din ile ilgilenmek içim o dine mensup olmak gibi bir şart yok. ateist'de olsa görevi bellidir. bu imamlar şüphesiz ki cemaat adamlarından daha değerli ve kalitelidir.
  (bkz: cemaat kavramının sapkınlık olması)

  ek olarak şimdiye kadar yapılan en iyi kuran araştırmaları ve incelemeleri, müslüman olmayan alman din araştırmacıları tarafından yapılmıştır. islam'ın katı uygulandığı yerde yapılan kuran açıklamaları ve yorumlarını duyan müslüman, islam coğrafyasına karşı cihat ilan eder.

  sayın talasman şaşırmasın. eleştirmesin. anlamaya çalışsın.
 • olası hadisedir.
  bunun deve sidiği ile ne alakası var anlamadım. çok olası bir şeyden bahsetmiş adam.
 • --- spoiler ---
  --- spoiler ---

  (bkz: kelebekler)

  --- spoiler ---
  --- spoiler ---
 • ''ateist i mam'' ne lan? allahu ekber, müslüman oldum bu kelimeden sonra