*

• yillardir bu evliligin muhabbeti ve velayet olayi kapanmadi.

tanim: psikolog cocukla konusucak, psikolog dogrultusunda karar verilecek
  • son derece dramatik olay. küçücük çocuğu fetöcü şirketler gibi mi yönetecekler? ne kayyımı yani. insan psikolojisi bile bu olayı kaldırmaz, çocuğu düşünemiyorum bile
  • çocuğun batmasıyla neticelenir.
  • tipik bir türk gazetecilik örneğini gösteren haber. çocuklar, ayırt etme gücüne sahip olmadığından medeni kanun'a göre davalarda kayyım ile temsil edilir. kayyum da değildir yani o.
  • espri kasıp fav alacağım diye, çocuğun ileride okuyup incinebileceği yazılar yazmayın. anası babasından bağımsız, suçsuz bir evlat olduğu unutulmamalıdır.
  • kayyım arkadaşlar kay yım. kayyum diye bir sey yok mevzuatta.
  • bu ulkede on binlerce çocuğunu göremeyen babalar icin ileriye dogru atilmis bir adımdır. nedir bu cocuklari kendi malı görmek. göstermemek babaya. hicbir baba çocuğunu ayirmak istemez annesinden. ama kadinlar gostermiyor.ustelik cocuk psikolojik siddet uygulayarak cocuklari uzak tutuyorlar babadan. cocuk gormek icin velayet davasi acmak zorunda kaliyor insan. turkiye de aile bakanlığı diye bir kurum var. ulkede her yil 650 bin evlenme 120 bin boşanma var. boşanmaların %50 si ilk on yil içinde ve çoğu 5-10 yıl arasinda. bu kadar sureli evliliklerde en az bir cocuk oluyor( genelde bir cocuk oluyor) bosanmalarda istisnai durumlar haric anneye veriliyor velayet ve ondan sonra baba olarak gör gorebilirsen çocuğunu . dedim ya aile bakanlığı var. ama bu durumlar icin hicbir calismasi yok.
  • (bkz: az bilinen efsane duyarlar)

ulan çocuk okuyacakmış da, ileride etkilenecekmiş de, bsg. çocuğa kayyum atayan hakim düşünmemiş ben mi düşüneceğim?

o değil de "çocuğa kayyum atayan hakim" nedir ya? cümle içinde kullanacaksın deseler inanmazdım.
  • buradaki kayyumun amacı o belediyelere, şirketlere atanan kayyum gibi yöneticilik değildir. küçük çocuklar mahkemelerde hak kaybına uğramasın diye bir nevi onların avukatı olarak kayyum atanır. yukarıda bir kişi daha yazmasına rağmen hala espriler, farklı yorumlar.
  • varlık fonuna devretsinler.
hesabın var mı? giriş yap