• keyif insanıdır. öyle telefonla uzun uzun konuşmayı hiç sevmez. konuşma uzadıkça onu afakanlar basar. her yeri karıncalanmaya başlar. bir kaç kişi yüklenir de arka arkaya telefon yağmuruna tutuverirse birinciyi açar, ikinciyi -bi ihtimal- açar ama üçüncüye gelince telefon 50 kere çalsa da sallamaz. çünkü artık canı telefonda konuşmak istemiyordur. arayan kişi de daha önceki aramalarında klasik ve bildik şeyler konuşmuşsa, "yine öyle bir muhabbet olacak, nasıl olsa acil bir şey yoktur" diyerek peşin hüküm verecek kadar da cüretkar davranır.

bu kişilere sms atmak da fayda vermez. beyefendinin keyfi yerine gelecek de cevap yollayacak. (bkz: ohooo) (bkz: ölme eşşeğim ölme)
  • herkesin istediği zaman ulaşılamama hakkı olmalıdır...ya da canı isteyen herkes canı istediği zaman herkese ulaşamamalıdır...
    (bkz: ne dedim şimdi ben)
  • kendisini modern dunyanin ayak baglarindan uzak tutabilmeyi beceren insandir.
  • elektronik tasmanın*** hakimi olmuş insandır. takdir edilesidir
  • -baba naber
    -iyidir abi senden (kim lan bu)
    -iyidir ya nerelerdesin gözükmüon hiç, unuttun bizi
    -yok abi iş güç işte

gibi kıvırmalardan kaçmaya çalışan insandır.bu tür, özellikle vakitsiz gelen telefonlardan kaçmaya çalışır.ayrıca karşıdaki kişi, çok hızlı konuşan biriyse de bu kaçma yaşanır.örneğini de verim:

-x naber ya
    -iyidi('-r senden' demeye fırsat kalmamıştır)
    -bende iyiyim ya olm nerdesin lan özledim
    -evdey(im)
    -ulan çıksana dışarı yüzünü gören cennetlik hede hödö
    -bakarız abi y(a)
    -ne bakıcan olm hadi hebele hebele
    ...
  • evde başkaları uyurken bıdı bıdı konuşmayı sevmeyen insandır. kafasını konuşarak değil, susup düşünerek toplayabilen insandır. biraz bencil biraz kabadır belki ama sapına kadar haklıdır telefonunu açmamakla. *
  • bizim köle izaura böyle biriydi, kırbaçladık düzeldi..
    olur mu canım istediği zaman telefonu açmamak.. cık cık..
  • bu kisiler (mesela ben ) ola ki telefonu acarlarsa soyle bir diyalog yasanir:
    -efendim?
    -tim... walla efsane bi falci kend....
    -alooooo susuuuuu?!
    - ..si. evet evet git...
    -yaaa alooo!!!! actim ben telefonu hala yanindakiyle niye konusuyorsun?!
    -..mek lazim... aaaaaa! kizim sen telefonu da mi acardin?! o kadar eminim ki acmayacagindan, konusmaya devam ediyorum burda.
    - eee fark ettm onu. napiyosuun?
    - ayy telefonu acinca bi garip oldu ya, ne dicektim ben sana acaba?
  • msn'e de çevrimdışı girer bu. anca ben konuşmak istediğimizde konuşuruz der.
  • "nasıl ki anca sen konuşmak istediğinde konuşmak zorunda değilsek, illa ben istediğimde de konuşmak zorunda değiliz" derler. kimseye zorla telefon açtırmamaktadır bu kişiler. herkes serbesttir. herkssin açmama veya cevap yazmama hakkı vardır.
hesabın var mı? giriş yap