şükela:  tümü | bugün
  • covid-19 pandemisi sürecinde gerçekleşen ve acil servislerin aslında o kadar da dolu olmadığı gerçeğini ortaya koyan gerçektir.

    muhtemelen evde canı sıkılan mehmet amca "bi de acile gidek!" mantığı ile habire acile gidip "ayağımda bi ağrı var 6 aydır şuna bi ilaç ver yavrım" şeklinde başvurularda bulunuyordu. ama her yerde ölümcül bir virüs olduğu korkusu yayılınca bu sefer hakkaten acil olan travma, yaralanma hastaları falan gelmeye başladı.

    burada sorgulanması gereken şu. neden doktorlar acile gereksiz yere gelen hastaları caydırıp" yahu gerçekten bir felaket olsa bir sürü gerçekten ağır acil hasta buraya aksa ben mehmet amcanın ayağı ile mi uğraşacağım!" demedi ve "gel hacı abi dükkanın önü boş kalmasın!" edasıyla ortaya bir tavır koymadı?

    cevap basit: elbette döner sermaye. ben eminim hükümet uzman doktor başı aylık 25 bin lira ödeme yaptığında bile "ulan sinek avlıyoruz amk!" diyerek aldıkları maaşı da yetersiz bulmuşlardır. çünkü resmi rakamlara göre bile 80 bin hastalara varan rakamlara ulaştığı sıralarda aciller nasıl oldu da yeni hastaneler açılmadan durumu idare edebildi?

    sormak, soruşturmak, gerekirse doktorların geriye dönük aldığı maaşları geri alacak şekilde bir düzenleme gerekir.