şükela:  tümü | bugün
 • canias genişletilmiş erp paketi, orta ve büyük ölçekli kurum ve şirketlerin, tedarik zinciri yönetimi, üretim, satış ve satınalma gibi iş süreç ve verilerini tek bir yapı altında toplayıp, yönetilmesini sağlayabilecek kapsamlı ve bütünleşik yazılım ihtiyacını karşılamak üzere tasarlanmış ve geliştirilmiş, %100 java uyumlu erp yazılımıdır*
 • isminin tam açılımı "collaborative application network" + "industrial application software" olan ve http://www.canias.com/…tions/livetestregister1.html adresinden ücretsiz demo testi için kayıt olunabilecek erp yazılımı
 • dünyanın en kötü grafik arabirimine sahip ikinci erp paketi. milyon dolarlık yatırım ile insan bi grafiker tutar birşey yapar, güzel bir ekran sunar kullanıcıya.
 • eskiden bu erp paketinin adı versiyon numarasıyla bilinmekteyken yenilik delisi patron hakan karabiber' in emriyle yenileşme sürecine geçilip c++ versiyonu olan paket artık java arayüzüyle tasarlanan canias' a geçilmiştir. o sıralar her çıkardığı ürünün adına oğlunun adını koyma hastalığı olan tipik bir türk babası gibi hakan karabiber de yazılıma, şirketinin isminin başına oğlunun adını koyarak canias ismini vermiştir. ama bu durumun avrupa' ya açılma, dünyaya yayılma gibi hedeflerine ters düşen patron satış ekibi ve diğer büyük başlarla acil bir toplantı düzenleyerek "acaba buradaki can' ı nasıl etsek de teknollojik bir isim gibi göstersek" diyerek yine can kelimesinden üretilen kelimeyi colaborative aplication network solutions by ias olarak hizmetimize sunmuştur.
 • canias yetkilisi tarafından gönderilen cevap metni:

  "canias, “collaborative application network by ias” kelimelerinin kısaltması olarak kullanılmaktadır.
  ıas tarafından yaklaşık 24 yıllık sektör tecrübesi ile geliştirilen canias erp, bütünleşik, sektör bağımsız, farklı yapılardaki firmalara uygun, açık kaynak kodlu ve dünya ölçeğinde bir kurumsal kaynak planlama çözümüdür."
 • troia dili ile üzerinde geliştirme yapabileceğiniz bir erp yazılımı.bütün modüller troia dili ile geliştirilmiştir ve kaynak kodu açıktır.müşteriye sunulan geliştirme ortamı ile kendi süreçlerinize uygun olarak değiştirebilir ve yeni geliştirmeler yapabilirsiniz.
 • yapılmış en kötü kurumsal kaynak planlaması programıdır.
 • iletişim bölümünden satış adresine atılan mailler yaklaşık 1 aydır geri dönen, telefonla da kimseye ulaşamadığınız tuhaf bir firmanın ürünü. insan ister istemez merdiven altı bir firmayla karşı karşıya kaldığını düşünüyor.

  a message that you sent could not be delivered to one or more of its recipients. this is a permanent error. the following address(es) failed:

  satis_tr@ias.com.tr
  smtp error from remote mail server after rcpt to:<satis_tr@ias.com.tr
 • türkiye pazarındaki yerli / yabancı onlarca erp yazılımı içerisinden ilk 3 'e kafadan girebilecek; kapsamlı, esnek ve açık kaynak kodlu olduğu için kolları sıvayıp istediğiniz şekilde kendi uygulamalarınızı geliştirebileceğiniz erp yazılımı.

  bu kadar yıkama yağlama yaptık ama yok mu bu erp yazılımının kötü yanı? olmaz mı.. bir kere program son derece karmaşık ve öğrenmesi çok zor. esnek olacağız diye her şeyi parametreye bağlamışlar ve bir yerde bir ayar yapmanız lazım diyelim, bulana kadar canınız çıkıyor. daha doğrusu: bulamıyorsunuz. bu programı yazan kişi(ler) bile bu ayarın nerden yapılacağını bulamayabilir yani o derece düzensiz ve kompleks bir yapısı var. bu sebepten de program son derece danışman bağımlı. programı bilen birileri ilk etapta yanınızda olmalı ki yapmak istediklerinizi yapabilesiniz.

  teknolojisi de artık eskimiş. o java komponentleri falan 2000'li yıllardan kalma. ama buna karşın istanbuldaki arge ofisleri ve hindistana açmış oldukları yazılım ofisi ile programın arkaplanını sürekli iyileştiriyorlar. yukarlarda merdiven altı falan denmiş ama bildiğim kadarıyla canias programı, merkezi istanbul olsa da türkiyeden çok almanyada faaliyet gösteren köklü bir erp firması.

  bu eksik yanlarına rağmen profesyonel danışmanları ile implementasyon ve re-organizasyon süreçlerinizi başarıyla yürütebiliyorsunuz. programın yetmediği yerde danışman size uygun yazılım geliştirmesini yapıyor hemen oracıkta. sabah istediklerinizi belirtip akşama kullanabiliyorsunuz yani ben bu yanını çok sevdim.
 • yaklaşık 3 aydır kullanıyorum, ben böyle rezil program görmedim. programa bakıyorsun sana direk "iştesin sen" diyor. gri beyaz arayüz mü olurmuş uyku getiriyor. ayrıca ufak işler için o kadar fazla uğraştırıyor ki aklım almıyor.

  elimizdeki bir malzemeyi iş emrine eklerken "yeni kalem" butonu çalışmıyor ve "tekrarla" butonu ile halihazırdaki bir kalemi tekrarlayıp onu değiştirerek malzemeyi ekliyoruz.

  ürün ağacı oluştururken malzeme koduna göre sıralama yaparsak ürün ağacını kaydetmiyor, canı sıkılıyor ürün ağacını kaydetmiyor, canı sıkılmıyor yine kaydetmiyor, kafasına göre takılıyor.

  bir kere programın en main hatası; kullanıcısına hata verirken "şurada bir sorun var bunu düzelt" demek yerine "system.xosjda.sajfsahfa. asj üwqe q" gibi bir hata veriyor ki bunu anlamak için bunu bize satan adamı çağırıp bir dünya para veriyoruz eline ve üstüne o da gelip toplantı da "bu programlar hiç bir fabrika da tam olarak çalışmıyor" gibi bir cümle kuruyor.

  patronun programa ve bu adama kaç para verdiğini görsem ağzım açık bakar kalırım ama bu adam şu cümleyi kurarak hala bu programı bize kakıp üstüne de para alıyorsa bizim işletmenin düzelmesi çok zor.

  ekstra sorunlardan bahsedeyim herkes bilsin.

  malzeme kodlarını ayarlamak çok zor, bunların bir de tutarlama olayı var, biz bu ürünü kaça üretmişiz üzerinde ne kadar işçilik var kaç liralık malzeme kullanmışız hesaplıyoruz, çıkan sonuç atıyorum 5305 tl çıkıyor ama elle toplarsak 3023 tl çıkabiliyor. hadi hata yapıyorsun tamam da "hata var" de abicim bunu da demiyorsun biz de sana güvenerek hala iş yapıyoruz.

  belirli dönemlerde sayım var, sayım yapıldıktan sonra geri hareketlere izin vermiyor. iş emrine malzeme çıkmışız ama gitmemesi gerekiyor geri alamıyoruz. tutarlama yapılırken bu tutarlama sayımın öncesi ve sonrası bir tarihi barındırıyor ise sonuç "7.921.421.423.658.977.980.767.757.300.00 gibi bir sonuç çıkıyor. bu ne saçma bir sonuçtur arkadaşım ya ? bu kadar para bizde olsa zaten seni kullanmayız.

  neyse olay bu, saçma sapan karma karışık bir program almayın aldırtmayın sakın ha uzak durun, daha renkli bir program bulun onu kullanın