şükela:  tümü | bugün
 • tam hali nurettin canikli'nin pandeminin kasıp kavurduğu dönemde türkiye ekonomisinin yüzde 1 büyüdüğünü açıklaması olacaktır.

  ak parti ekonomi işleri başkanı nurettin canikli, ''pandeminin kasıp kavurduğu dönemde dahi türkiye ekonomisi yüzde 1 büyümüştür. daralmamıştır. 2018 rakamlarına baktığınızda. ekonomide başarının ölçüsü olan büyüme bahsedilen yıllarda en güçlü şekilde ortaya konulmuştur'' açıklamasını yaptı.

  bunların anlamadığı olay şu; ekonominin mevcut hali bu açıklamalarla yatışma aşamasını çoktan geçti maalesef. ekonomi yüzde 10 büyüdü, ihracat yüzde 20 arttı, gsmh şöyle oldu böyle oldu. iyi de bundan bize ne?

  ben işsiz miyim işsizim, yarın ne yiyeceğim kaygım var mı var, çocuklarımın geleceği ne olacak kaygısı var mı var. insanlar artık rakama göstergeye falan bakmıyor, ekonomideki sıkıntıları, bilhassa pandemi dönemindeki daralmayı iliklerine kadar hissediyor.

  işte bunlar olmasaydı iyi ne güzel büyümüşüz, her şey çok güzel olacak falan diye sevinirdim, ancak ekonomik gerçekler artık her an bizimle maalesef...
 • doğrudur, büyümüştür.

  ancak artan işsizliğe, enflasyonun yükselişine ve ülke genelinde yaşanan ekonomik krize derman olmadığı gibi, halkın büyük çoğunluğunun yaşadığı fakirliğe faydası olmamıştır.

  ekonomik büyüme oranlarıyla övüneceksek, enflasyonun %50'leri aştığı özal döneneminde de ekonomi her yıl büyüyordu. asıl başarı, ekonomik büyümeyle birlikte enflasyonu düşürmek, işsizliği azaltmak ve gelir dengesini sağlamaktır.
 • nurettin canikli diyince aklima rabia naz geliyor her şeyden önce.. bunu bir diyeyim de..

  ekonomi büyümüştür, toplam para büyümüştür eyvallah da.. bu parayı "kişi başına düşen" olarak bölmek, üstelik her şey ortadayken bölmek halk düşmanligindan başka bir şey değildir.. 10 lira varsa 13 lira olduysa tabii ki ekonomi büyümekte.. ama bu 3 lira hepimiz biliyoruz ki tek bir zümrenin, zenginlerin cebine girmekte.. bu aleni olarak sizin raporlarınızda mevcutken büyümeyi "kişi başına düşen" olarak görmek nasil bir düşmanlik? bu halk size ne yapti bu kadar da onları kandırmak, aldatmak, aşağılamak istiyorsunuz bu kadar? bu halk ile alip veremediğiniz düşmanliginiz nedir ki rakamlar ortadayken sanki hepimiz zenginleşmişiz gibi yapiyorsunuz..

  bu haksiz halk düşmanliginiz, nefretiniz hiç hakettiğimiz bir şey değil.. hesabini soracağız o yüzden..
 • bari küsüratlı sallasaydı dediğim açıklamadır.
 • demek ki ekonomik büyüme demek ülkedeki neredeyse her şeye %50 oranında zam gelmesi, işsizliğin rekor kırması, yabancı para birimlerinin tl'nin 8-10 katına fırlaması, vergilerin artık sayılamayacak kadar çoğalması, alım gücünün yerlerde sürüklenmesi, halkın patates ve soğan için izdiham yaratması demek diyerek cevapladığım açıklama.

  bu arada da %1'lik bir kesimin parasına para katması ve "ehonomi pandemiye rağmen büyüdü" demesi anlamına da geliyor.

  eli ayağı titriyor insanın artık sinirden. ne pis bir ülke haline geldi bu ülke ya.
 • ekonomidi büyüyen devlet uyduruk ek vergiler mi cikarir? büyüdü de nereye dogru büyüdü.
 • ayrıca şunu da bilelim; 2021 yılında şahlanıyoruz
 • kafalarına nasıl yıldırım düşmüyor bunların, böyle yalan atarken.
 • bize büyüyen bir şeyler var ama o da ekonomi değil. ekonomi olsa usul usul soktuğunuz halde acı hissetmezdik.
  ya da büyüyen ekonomi dedikleri şey 3-5 müteahhit'e ve şürekanıza doğru bir büyüme de olabilir. bilemedim şimdi. dediğim gibi bize doğru büyüyen tek şey var ismi lazım değil.
 • elimize verdikleri ekonomi miymiş? sıvaz sıvaz büyüdü. demek adı ekonomi oldu artık. ekonomim 18 cm