• sanırsam dadı vol 2 olacaktır.
  • sinir bozucu bir dizi bence.. sürekli mutlu, arada baharat niyetine ufak tefek sorunlar yaşayıp hemen tatlıya bağlayan bireyler, her köşesi apaydınlık kocaman evler, ayakkabıyla yatağına atlayan ergenler filan işte. amerikan sit-com özentiliğinin tanımı gibi bir şey..

bir de böyle dizilere amerikan özentisi denmesin deye bi kaç tane anadolu insanı portresi yerleştiriyorlar ya.. onlar da sırf renk olsun diye ya temizlikçi ya kapıcı filandır, arada komiklik yapıp giderler,sonra biz gene san fransiskoya döneriz.
  • türk televizyonlarındaki dul kalan ve en az üç çocuğu olan zengin baba tiplemesine bir yenisini ekleyerek klişeleri tekrardan sorgulatan dizi. yahu arkadaşım eskidi artık bu, valla eskidi. kalmadı öyle babalar, varsa da evlerine temizlikçi çağırıp her yeri temizlettirerek ve yemeklerini de bi güzel yaptırarak, olmadı dışarıdan söyleterek bu sorunu kolayca aşıyorlar. vallahi içimden bu diziye klişe demek geliyor ama onun da ötesi. zira her türlü klişeyi barındırarak işin bokunu en üst seviyeye çıkarmışlar bile. hangisini saysam:

- zengin ama çocukları için evlenmeyen baba
    - babasının yanındaki kadınları kıskanan evin yeni annesi konumundaki büyük kız çocuğu
    - ablalarıyla sürekli dalaşan iki küçük erkek çocuğu
    - zengin babaya sürekli olarak yavşayan yalaka yardımcı
    - güzelliğiyle yalaka yardımcıyı kıskandıran ve zengin adamın dikkatini çeken, komik (görünümlü) dadı
    - zengin erkeğin liseden beri kankası olan can dostu
    - 1-2 tane şiveli ve ev sahibine ara sıra takılan işçi

hayır bunların bi kaç tanesini alın bari madem klişe yapacaksanız. senaryo zaten dadı çakması, (o da hangi abd dizisinin çakmasaydı allah bilir) bari karakterlerin biraz özgün bi yönü olsun. o da yok.

bu zengin ve üç çocuklu dul baba tipini en iyi oynayan kişi rahmetli ayhan ışık idi. hatta zeynep değirmencioğlu ile böyle bi filmi vardı baba-kız rolünde yanlış hatırlamıyorsam. o filmden sonra bu tip senaryolar artık klişe oldu. bizleri daha fazla üzmeden ya özgünleştirmek ya da yayından kaldırmak lazım bu diziyi.

ya da devam etsin amk. akasya durağı bile 4-5 sezon devam ediyorsa bu beni hiç ırgalamaz.

filmi bulduk editi: ayhan ışık beyefendinin oynadığı filmin adı gelinlik kızlar imiş. muhabirkedi'ye teşekkürler, saygılar, hürmetler...

yanlışmış ya lan editi: filmdeki baba ayhan ışık değil sadri alışıkmış. glorious'a teşekkürü bir borç bilirim ve öderim.
  • her repliğin sonuna gülme efekti koyarak komiklik yaptığını zanneden dizi. neyse beterin beteri var, tayfun güneyer değil en azından senaristi.
  • zeka yoksunu bir dizidir.
  • az sayıda söylediğim bu iki kelimeyi, keşke daha fazla telafuz etseydim diye hayıflandığım içtenlik halidir...

keşkeler hayatı geri getirmiyor, yaşanması gerekenler su olup havaya karışmış olarak buharlaşıyor.

ve geriye, su damlalarının yansıması olan anılar kalıyor.
  • fragmanı inanılmaz soğuk dizi.
  • tutmayacağı bence apaçık olan dizi. kadro fena değil, umarım burada göt olurum ama ihtimal vermiyorum. son zamanlarda türkiye'de şu şekil 3-5 kişilik kadroyla tutmuş stüdyo dizisi göremiyorum. yapay dekorlar zoraki espriler falan. of bilmiyorum yine. o kadar boktan şeyler yapıyorlar ki ben hep bilememe halindeyim.
  • dadı denen aptal dizi sanki çok iyiydi de yıllar sonra aynısını kopyalayıp çıkarmışlar. bi' de gülben ergen'in yerine özge özberk'i koymuşlar galiba. bu benzetmeyi hangi kör icat etmiş merak ettim.
  • üç dakika kadar maruz kaldığım, hayattan soğutan dizi.
    anlamadığım;
    hani senarist bir sahneyi karakteri kafasında kurgulayana kadar uykusuz geceler geçiriyor
    hani yönetmen bir sahneyi tekrar tekrar çektikten sonra en iyi performansı yakalayınca işte bu diyor
    hani oyuncu o günkü çekim bitince eve doğru yola çıkarken hakikaten bu gün iyi iş yaptık diyor
    ve tabi o kahkaha efektlerini koyan dümbük bu kahkaha efektini cuk oturttum diyor ya

eğer bu saçmalık yapılırken bu örneklerden herhangi biri gerçekleştiyse ben böyle işin içine tükürürüm afedersin.
hesabın var mı? giriş yap