şükela:  tümü | bugün
 • yeni bir facebook mottosu. bir video beğenilince insanlar bunu* yazıyolar yorum olarak.. kibarlık da absürtleşiyor arkadaş.. nasıl bir olay anlamak mümkün değil.

  +canım bayıldım izninle çalıyorum :d öpüldün mcxx :))
  -çal canım ben de senden çalmıştım.. mcxxx :))))))

  akla ziyan.
 • bir de bu sik çıktı...

  facebook denen sanal ortamın simgesel kahramanı burcu, iki kuruşluk edebiyat bilgisiyle ordan burdan duyuyor gidip can yücel'in, nazım hikmet'in veya benzeri büyük bir kalemin sözünü, şiirini köşesinde paylaşıyor. (ha bunun daha kötüsü de var. ancak üçüncü sınıf arabesk şarkılarına mısra olabilecek düzeyde olmasına rağmen milletin ağzına pelesenk olan yarak gibi aforizmaları paylaşanlar da var) işte bu fevkalade paylaşım sonrası burcu hanım kızımızın yakın arkadaşlarından bir tanesi hemen yorumuyla olay yerinde bitiyor:

  "unutulanlar, unutanları asla unutmazlar!!!

  ekleyen: burcu bokunsoyu
  15 saat önce · beğenbeğenmekten vazgeç · yorum yap · paylaş

  2 kişi bunu beğendi.

  handan harakiri: burcucuuuum şahane yeaaa. çalıomm bak haberin olsun;)))
  2 saat önce · beğen beğenmekten vazgeç

  burcu bokunsoyu: feda olsun canım benimm :))
  2 saat önce · beğen beğenmekten vazgeç"

  al sana örnek. al sana karakan amına koyim. kim neyi çalıyor lan? handan'a bir burcu'ya iki. paylaştığınız söze de attırayım. yaptığınız paylaşıma sokayım...

  (-kanka?
  -efendim canım?
  -sözlüğe entry girmişsin?
  -evet doğrudur?
  -çalıyorum panpa haberin olsun
  -çal amına koyim çal sen de çal)
 • benim listemde var bir tanesi.

  eleman netten ilişkilerle, kızlar ile ilgili deriiiiin tespitleri ya da bloglardan, sözlüklerden futbol ile ilgili geyikleri buluyor, misal; "bu hafta derbi var, gasaray- kasımpaşa nihohahah ya da selimcan yazın 3169'a gönderin selimcan size kurban olsun asdfşkg" sonra kopyala yapıştır yapıyor, millet de " ahahah abi koptum yaaa, ya çok hazırcevap adamsın yaaa, müsaadenle (ç)alıyorum" diyor bu da "al tabi aslanım" falan havalarında, vericem birinde altına asıl linkini moraracak ya neyse.
 • sadece ben görüyorum zannediyordum ama birçok kimsenin facebook videosunun altında görmemle yalnız olmadığımı anladım. bu ne arkadaş? cidden merak ediyorum neyi çalıyorsun?
  +ablacım izninle alıyorum:)
  +offffff.......izninizle çalıyorummm:)
  +çok güzeeel izninle paylaşıma gidiyooor.
  + paylasıyorum bunu ıznınızle x bey.)
  +çok güzel bir yazı,izninizle paylaşıyorum.
  +güzel hocam..izninle paylaşmaya doğru gidiyor.
  ....

  bu yorumları okudukça insanlığımdan soğuyorum yeminle.
 • feysbuk'taki belki de en gereksiz, en yüzeysel yorumlardan biridir.
  biri vasatın altında veya üstünde bir cümle, video veya herhangi birşey paylaşır ve altında bu muhteşem yorum.

  bir diğer saçmalık ise; o "senin kalbinin güzelliği"dir.
 • msn iletine veya facebook ne düşünüyorsuna yazdığın orjinal birşey varsa hocu çalıyorum ben bunu deyip 2dakka sonra aynı iletiyi ondan görmene dolayısıyla ortak arkadaşlar tarafından ulan aynı şeyi mi yazdınız gibi sözlere maruz bırakan çok uzak olmadığın çok da samimi olmadığın arkadaşın sözüdür.ilk çıkaran kimse allah onun belasını versin arkadaş insanlar neler icat ediyor, adamlar kablosuz şarj cihazı üretip elektriği kablosuz iletiyorlar, bizimkiler de ancak çalıyorum ben bunu diyorlar.
 • bana ait olan bir şey için izin istenilse anlamlı olabilecek ama zaten benim de paylaştığım ve muhtemelen paylaşılsın diye servis edilmiş bir şeyi paylaşmak için gereksiz bir izin almadır. durduk yere gerer insanı.
 • telif hakkı kavramını yanlış yorumlayan insan yaklaşımıdır.
 • sosyal network denen şeyi götünden bile anlayamamış insan şeysi.

  ne çalması ne çırpması güzel kardeşim. paylaşıcaksın, tivitleyeceksin, retivitleyeceksin, beğeneceksin şunu bunu yapacaksın takipçilerin (arkadaşların) görecek o yaptıklarını böyle böyle bir etkileşim yaşanacak birileri de bundan para kazanacak.

  çalmak ne demek amk?