şükela:  tümü | bugün
  • bir beyaz yakalının her gün sabah söylediği cümle...
  • hangi renk yakalı olduğumu bilmemekle birlikte bugün için katıldığım cümle .
  • akşam 6'da "bu akşam mesaiyiz arkadaşlar" sözüyle antitezi yaratılan cümle. önce yaptığın işi sevmek lazım azizim.
  • istemediği bölümü okuyup, istemediği işe giren kişinin söylediği söz.

kapitalist sistemde yaşayan çoğunluğun hezeyanı.
  • şu an içinde bulunduğum halet-i ruhiye.
    bugün bitmez, ben de sıkıntıdan ölürüm.
    "iyide bundan bize ne" diyecek yazarlar da, ki haklılar, bize ne diyeceklerine hem ofiste can sıkıntısını giderecek hem de dikkat çekmeyecek önerilerde bulunabilirler...
  • anlayışla karşılamak gerek hepimizin zaman zaman yaşayacağı duygu..
    şahsen benim canım ne zaman çalışmak istemese, usulca odamın kapısını kapatır, mini buzdolabımdan bir kadeh viski koyar, hafif bir müzik açıp, ofisimin balkonuna çıkar, deniz manzarasını izleyerek içimin huzurla dolmasıfjdfsajdfajhfdjadfjs....

neyse yazamayacağım daha fazla, senin işini de sikerim, seni de sikerim diyerek klavyeyi duvara vurdum az önce... hesap makinesinden yazıyorum evet :))
  • kalemi tutmasını bilmeyenler binalar yapıp bir daireden 5 yıllık maaşınızı çıkarırken köpek gibi çalışıp eve işin stresini götürüp gece uykularınızdan uyanırken gerçekten bu cümleyi kurmuyorsanız sorun ne adalette ne sistemdedir.

ama hayat işte elin kolun da bağlı.
  • hafta başından beri içinde bulunduğum durum. 10 dakikada bir saati kontrol ediyorum.