şükela:  tümü | bugün
  • ido'nun kurumsal facebook hesabından paylaştığı görseldeki yazan yazı.

eğer arabanız var ise en az 79 lira yoksa en az 14 lira da yolcu ücreti ödüyormuşsunuz.

ido kurumsal facebook hesabı paylaşımı

kahvaltı yapmak için uçağına atlayıp avrupa'ya gideni gördüm de canı iskender çektiği için istanbul'dan deniz otobüsüne atlayıp bursa'ya gideni hiç görmemiş, duymamıştım.

yazar notu: görseldeki tip ben de olsa bursa'ya iskender yemeye gitmem, iskenderi kendi ayağıma getirirdim.
  • annem ya lan bu benim
  • ido tatlıses açıklaması zannettiğim yazı. yer dedim içimden, parası var yer. atlar feribota yer dedim. hep mc donald's ve tatlıses lahmacun yenmez dedim.
  • gerçek hayatta canı muhtemelen wiener schnitzel çeken bir profile sahip görsel.
  • 5-6 yıldır bu ido'yu bursa seferi için kullanırım.

1- d.otobüsleri pislik içinde. her yer çöp koltuklar rezalet. camlar 10 yıldır silinmiyor.

2- suratsız personel. soru sormaya çekiniyor insan.

3- cafe vs bişi yok içeride. bazen el arabası gezdiriyorlar o da denk gelirsen alıyorsun işte. fazla koltuk sığsın diye cafeleri kaldırmışlar.

4- ben hiç 14 liraya gitmedim. senede en az 30 kere kullanıyorum (gidiş - dönüş toplam) ödediğim en düşük rakam 27 tl. o da bir kere denk geldi.

5- bilette hiçbir şey yazmamasına rağmen, çomar tatil köylerini geziyor bazen kafasına göre. yok ihlas tatil köyü (o nası bişi amk) yok armutlu yok bilmem ne diyerek 2 saatlik yolu 3.5 saate çıkartıyor. ulan söyleyin ona göre alalım biletimizi o zaman.

6- tek avantajı (benim için) kadıköy'e geliyor olması. yoksa budo çok daha iyi.

7- bavul koyduğumuz yerlerde ne bir dolap ne bir kapı. direk öyle arkaya koyuyorsun. savrulsa uçsa gidecek yani bavullar. ulan iki tane fazladan raf koysana bi sıra koltuğu kaldırıp. ama yook koyar mı? mini çakal hepsi..

deniz otobüslerinin çok pis olduğunu söylemiş miydim ? inanılmaz pis.
  • görüyor ve arttırıyorum

(bkz: canım pizza çekerse atlayıp italya'ya gidiyorum)
  • valla daha yeni denedim bunu yapmayi. bursaya giristeki igrenc trafikle beraber 3 saat araba kullanip, par kyeri arayip falan zar zor ulastigimiz malum iskendercide kapida sira vardi. yarim saat dendi ancak yarim saat sonrasinda sire sadece uc-dort kisi ilerlemisti. bir oturan omur billah yerinden kalkmiyordu. neredeyse kaldirimin ustunde yiyecektik iskenderimizi paket yapip ama o kadar eziyetten sonra bekleyelim bari dedik. o sirada diger subeye yonlendirildik. yirmi dakikalik bir yuruyusten sonra geldigimiz diger subede de sira vardi! oruc tutmus kadar olmustuk. cok mu sart iskender diyerek cop sis yemeye yandaki restorana gittik ve gelmisken bursada soyle bir dolanip pasa pasa evimize donduk. iskender icin gitmeyin gittirtmeyin.