• seyretmekte zorlandığım ender filmlerden..oradaki çocuk yeğenime çok benziyor ve o filmi her izlediğimde içim eriyor..harika bir film. hele televizyonu eve getirmeleri ve ....herkez izlesin ender güzel filmlerimizden
 • müzikleri mükemmel bir türk filmi. özellikle halit akçatepe ile tarık akan'ın almanya'ya işçi olarak gitmeye çalışan kemal sunal'a çiş sattıkları sahneler çok iyidir. oldukça dramatik bir filmdir yalnız. babanın ölmesi,eşşeğin kasaba satılması, kahraman'cığın kansere yakalanması, televizyon düşleri, metin akpınar'ın dracula iştahıyla kan ticareti yapması, halit akçatepe'nin annesini bir pavyonda orospu olarak görmesi... yüreğimizi alır götürür. bence türk sinema tarihinin en izlenebilir filmlerinden biridir. ben ne zaman çıksa izlerim şahsen. bugünde oynuyordu. bundan önce en son 5 mayıs tarihinde çıkmıştı televizyona. yine bekleriz.
 • filmin müziklerini cahit oben yapmış ve 5. adana film festivalinde en iyi müzik ödülünü almış.
 • ödülleri :
  5. adana altın koza film şenliği, 1973 - erdoğan engin - en iyi görüntü yönetmeni
  5. adana altın koza film şenliği, 1973 - ertem eğilmez - en iyi yönetmen
  5. adana altın koza film şenliği, 1973 - cahit oben - en iyi müzik
  5. adana altın koza film şenliği, 1973 - en iyi 2. film
 • herkesin "ay izliyemem ben bu filmi" dedigi, illaki de izledigi, sonunda aglamaktan kor oldugu, kalbimizi yarip gecen muzikleri ile bayilma asamasina (cus derler adama!!!) getirdigi turk filmi klasiklerinden.