• bana "ben bu sarkiyi ne zaman yazdim ki?" dedirten sezen sarkisi:

"ayağı eşikten dışarda, git gidersen
    bu gönül çoktan razı senden, nasıl istersen"

delip gecen gozlermis, falan.

e bi de gelip vursaydin, dovseydin!
  • "delip geçen gözlerinle
    söylenmemiş sözlerinle
    sırsın sen"

kısmındaki sırsın sen'i, sığırsın sen olarak anladığım sezen aksu şarkısı. güzel şarkı, dalıp gidilebilecek şarkı. uzaklara... uzaklara... uzakta olanlara...

"bu gönül çoktan razı senden, nasıl istersen"
  • daha şimdiden 'boşuna mı rüzgarına yaprak gibi kapıldım ben' diyerek şarkının sahibine ithafen söylediğimiz sezen aksu şarkısı.

söz-müzik: sezen aksu
    düzenleme:ozan bayraşa

adın başka, tadın başka
    sığmıyorsun ele avuca delisin sen
    dilerim ki benle yaşa
    bildiklerin ezber değil, yenisin sen

boşuna mı yaprak gibi rüzgarına kapıldım ben
    unutup kendimi bir divaneye takıldım ben
    ayağı eşikten dışarda, git gidersen
    bu gönül çoktan razı senden, nasıl istersen

delip geçen gözlerinle
    söylenmemiş sözlerinle
    sırsın sen
    hiç oyunsuz, sorunsuz
    ne bir eksik ne bir fazla
    canımsın sen

boşuna mı yaprak gibi rüzgarına kapıldım ben
    unutup kendimi bir divaneye takıldım ben
    ayağı eşikten dışarda, git gidersen
    bu gönül çoktan razı senden, nasıl istersen

senden önce senden sonra
    iki ayrı devir, iki ayrı dünya
    bir daha da olmayacak
    hiçbir şey eskisi gibi yarınlarda
  • çok güzel şarkı, çok! bağıra çağıra söyleyesini getiriyor insanın.

"sığırsın sen" diye anlayanlar grubuna da +1'imle katılıyorum efendim. ilk dinlediğimde "ne? sığır mı???" tepkisi vermeme sebep olmuştur ama hemen sözlere bakınca geçti *
  • başıma bir şey gelmeyecekse biraz pop biraz sezen albümünün en (ve belki de tek) güzel şarkısı.

şimdiden bodrum çeşme clublarında bangır bangır çaldığını duyar gibiyim. nakaratı inanılmaz derecede insanı içine alan cinsten.

güzel bir (re)mixle tadından yenmez.
  • yaralarımıza merhem olur belki diye hayallere dalıp dans edelim mi istedin be sezen.
    hadi bakalım öyle olsun. nasıl istersen.
  • sırsın sen kısmını sığırsın sen olarak anlayanların kulüp kuracak kadar fazla olduğunu düşünüyorum. sığır sözcüğünü çok kullanan biri olarak zevkle sığırsın sen diyorum.
  • hayatta bi şey evresi var, dizilerde filmlerde gördüğün o gerçek sevgiye öykünme. içinden bağır bağır o sevgiyi arzulama, olur olmaz yerlerde bile arama ama ve fakat ki bulamama. hatta en kötüsü bulduğunu sandığın yığınla zaman yaşama.

sonra bi de ikinci evre var, gerçekten çıkarsız, egosuz, şefkatli, içini titreten o sevgiyi bulma. sonu ne olursa/olacaksa olsun, bu sefer bulduğunu bilme. yaşarken, bazen biterken, bazen yaşayamazken de.

hayat değişir, bir şeyler başlar biter. insan bi daha bi daha bi milyar kere gerçek olan sevgiyi yaşayabilir. kastettiğim ilk kez bulduğunda, insanın hayatının o dönemden öncesi ve sonrası diye ortadan ikiye ayrılması. bu bir realitedir. bu insan hayatı için çok güçlü bi farkındalıktır. zira kişi kendisiyle nihayet tanışacaktır.

ve bu şarkıda geçen canımsın sen, o ikinci evreyi başlatanlardır. boşuna demiyor ya, gönül çoktan razı senden.
  • +sezencim "boşuna mı yaprak gibi rüzgarına kapıldım ben" sözünü biraz daha ağırlaştıralım mı?
    - aman. ben o kısma okurken vurgu yaparım, anlayan anlar.
  • nasıl kimse yazmamış çok enteresan. bu parça bu sözler bariz şekilde uzay heparı için yazılmış. parçada ki o burukluğu o yarım kalmışlığı dibine kadar hissettiriyor sezen.
hesabın var mı? giriş yap