şükela:  tümü | bugün
  • ibrahim erkal'ın canısı isimli dizisinin bir sahnesinde emine ün'e attığı bir tokat vardır.magazin bülteninden izlediğim olayda ibrahim erkal gerçek bir tokat atmış kadıncağızı bayıltmıştı.
    birde aynı isimli şarkı zamanında türk dil kurumu'yla davalık olmuştu(canısı diye bir kelime olmaz diye)
  • bu tv filmi emine ün'ün ibrahim erkal'dan kaçarken ayağının kayıp dengesini kaybettiği sahneyle hafızamda ölümsüzleşmiştir.
  • dizi ve şarkı olmanın yanı sıra, ibrahim erkal'ın oturduğu evin de ismidir(!). hala bir sanrı mıydı yoksa gerçek miydi emin değilim ama villa canısı diye evi vardı bu adamın, kayahan'ın gönül köşkü hesabı. ablamla üzerinden yıllarca geyik çevirmesek şizofrence kıçımdan uydurduğuma inanacağım, tuhaf şey.
  • bir gün minibüs şoförü falan olursam arka cama büyük harflerle yazdıracağım kelime.

bir de minibüs içi yazısı olarak bir kulunu çok sevdim müsait bir yerde indi yazdırmayı düşünüyorum. buram buram arabesk koktu burası, iyisi mi müsait bir yerde ineyim ben..
  • ibrahim erkal ın serdem coşkun a yazdığı söylenen şarkı
  • lisedeyken edebiyat öğretmenimiz söylemişti: türkçe'de hiç bir kelime iki iyelik eki birden almaz diye. bu kelime içinde yazım yanlışı bulunan böyle bir örnektir. can'dan can-ı olur ama can-ı-sı olmaz. ama emine ün için filmi bile izlenir orası ayrı.
  • hayatımın ilk travmatik sürecini bu dizi yüzünden geçirdim. henüz 4,5 yaşlarındayken bu diziyi izlediği hatırlıyorum. 4 yaşındakini nereden hatırlıyorsun diyeceksiniz. kreşe gidiyordum. birimiz ibo birimiz emine olup canısıyı oynuyorduk evcilik yerine. elin çocukları çizgi filmlerle büyürken..
    o yaşta bile anlamlandıramazdım ulan bu kadar güzel kızın karşısına niye bu adamı çıkarmışlar diye. gel gelelim büyüdük 20 yaşına geldik. yine de bilinçaltımdan silemedim o emine ün'ün kamyon çarpması sahnesini.
  • (bkz: sikekorum)
  • bu aralar 90'lar dizisinde sık sık ümit erdim tarafından ferhan şensoy'un kızına sevgi sözcüğü olarak söylenen ancak hatırladığım kadarıyla 1990 tarihinin bu sevgi ünlemi için çok geride olduğu yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum...