şükela:  tümü | bugün
 • yolları çukurlu, karları sadece seçimlerden önceki kış küreyen, iş yapmamaya ve akp'den korkup kendilerine oy veren kitlenin koyunluğuna yeminli chp'li belediye.
 • çankayadan başka ankaranın her yerinin bağlı olduğu belediye..
 • evlenen çiftlere nikah masasında "şu çılgın türkler" vb. kitaplar verip (4-5 kitaplık bir set verdiler resmen) laiklik nutku atan nikah memurları görevlendiren ve böylece cumhuriyeti koruduğunu düşünen belediye...

  (bkz: #9724732)
 • evlenme başvurusu yapan çiftlere "karınızı dövün, kendinizden daha düşük statüde bir kadınla evlenin ki ezilmeyin" gibi şeyler yazan gerizekalı kitaplar vermek, nikah masasında 32 farzı sorup* sınav yapmak yerine; evlenme başvurusu sırasında "aile hukuk rehberi", "aile sağlık rehberi", "aile ev rehberi (evde işe yarayacak pratik bilgiler. çamaşır yıkamaktan tutun da yemek yapmanın püf noktalarına kadar)", içinde evlilikle ilgili öğütlerin ve güzel kısa hikayelerin bulunduğu bir kitapçık gibi son derece yararlı kitaplar veren, adınıza tema ormanı'na bir adet ağaç diken, nikah masasında "şu çılgın türkler" isimli kitabı, bir adet türk bayrağını ve adınıza dikilen ağacın sertifikasını veren belediye.

  not: 1 sene içinde kullanılmak üzere daphne restaurant'ta %15 indirim ve iki adet de defne sabunu veriyorlar.
 • i. melih gökçek hazret-i şerifleri'ül mukaddeset al kerim efendiye en sağlam ayarı "öyle iki adım atıp "minimum tecavüz" edemezsin, mahallemizin namusu bizden sorulur" modeli iki greyderini kavaklıdere'nin en güzel noktasına konumlandırarak veren belediye.

  çürümüş düzenin içinde var olduğu için hala umutları devam ettiren.
 • takdir edilesi ve umut kaynagi olan belediyemizdir.

  takdirimizi, cankaya belediyesine ait olan araclarla cumhuriyet gazetesi dagitmasi ile kazanmaktadir. zira cumhuriyet, turkiye'nin aydinlik yuzudur. keske sadece tek bir arac degil de kamyonlar, is makineleri tahsis edip cumhuriyet gazetesi dagitsa demekten kendimi alamayisimin de sebebidir.

  sagolsundur, var olsundur.
 • secime birkaç ay kala, kapınıza görevli gönderen, "plastik çoplerinizi ayirmaniz gerek, bla, bla diyen"
  copleri ayirip, sokaya koydugunuzun ertesi gününde de kapiniza yine gorevli gonderen "tutanak tutup, ceza kesecegiz" diyen abuk sabuk bir belediye.

  gorevlileri an itibariyle kapida kavga etmektedir ve bu belediye chp'nindir efendim.

  bu kafa ile cankaya'nin da akp'nin eline geçmesi geçmesi çok muhtemeldir.
 • http://www.cankaya-bld.gov.tr/show.asp?k=a&h=1609

  "15 şubat todam yüzüncü yil'da aşüre günü
  çankaya belediyesi todam tarafından düzenlenen aşüre gününe semt halkının büyük katılımı vardı. yaklaşık 1.000 kişiye aşüre dağıtıldı.etkinlik flash tv ve trt tarafından görüntülendi.

  20 şubat 2006 süt kampanyasi
  çankaya ilçesi sınırlarındaki ilköğretim okullarına 90.000 adet süt dağıtımı yapıldı. "

  süt dağıtarak çocukları çekirdekten chpli yapmayı hedefleyen, aşure dağıtarak dini duyguları sömüren belediye(mi)dir? yoksa sosyal yardım mı yapmaktadır? akpli belediyelerce dağıtılan nohut ve pirinc caiz değilken çankaya belediyesince dağıtılan sütün anamızın ak sütü gibi helal olması sütün laik bir gıda olmasıyla açıklanabilir mi?.. diyelim ki süt laik, peki ya aşure? o da mı laik bir gıda? bu da mı gol değil? bunu da mı atamadım ha, sorarım size..
 • (bkz: yok böyle bir şey)
  kendi göbeğimizi kesip, kendi çöp alanımızı düzenleyip, kendi yolumuzu(üstelik işlek sokakları) kumluyoruz. yılda bir kaç defa belediyenin afişlerini yerden toplayıp çöpe atıyoruz ki çevremiz temiz olsun. bardacık / beyazgül köşesine merdiveni de biz yaptık halkça. bir kaç kişinin daha bir yerlerini kırmasını bekleyemezdik.
  ayrıca bu belediyecikten bir şey istemek için aramayın. bir ikazda bulunmayın. benden söylemesi...
 • "nasıl olsa okullar tatil ziktiret açmayalım yolları" diye düşünen belediye.*