• anayolları kardan arındırması gerekenin çankaya belediyesi değil ankara büyükşehir belediyesi olduğunu bilmeyenlerin bu kadar çok olduğu bir ülkede, nasıl kaç seçimdir chp'den çıkıyor bu başkanlık, anlamıyorum.
  • akp'nin aday olarak recep tayyip erdoğan 'ı bile gösterse kazanamayacağı belediyelerdendir.
  • yaşam tarzını savunanlarca islamofaşistlere bırakılmayacak belediyedir.

evet dostum, adamın yaşam tarzı ve kültürü, sokağına dökülecek asfalttan daha değerlidir. kimse sokağıma düzgün asfalt dökülsün, ben içkiyi bırakırım, sanatı kültürü bırakırım demez.
  • çankaya üniversitesi'yle aynı ismi taşıması çok garip. logolar değişik allahtan.

çankaya üniversitesi

çankaya belediyesi
  • hem köpeğim hem kedim var. hayvan severim yani; peşinen söyleyeyim.

yaşadığımız sitenin dört bir yanında toplam 20-21 tane sokak köpeği var. gelene geçene havlarlar, bazen kovalarlar. köpekle geziyorsanız; tahmin edersiniz, deli gibi saldırıyorlar. düşünün 20 tane köpek sizi çevirmiş..

çankaya belediyesine şikayette bulundum, ya bunları daha uzak bir yere götürün, ben onlara yem alırım bırakırım yeter ki şurada rahat yürüyelim, gezelim dedim.

aldığım cevap (yazılıdır saklıyorum): bir şey yapamayız, hayvan severler orada besliyor; ama ısırırsa gelip bakarız. şaka değil, ısırırsa söyleyin bakarız diyor.

sokaklar çukur içinde. 6 aydır üstü kapanmayan kazı artıkları var. kar yağdığında ara sokaklar asla temizlenmez. üstelik burası ankara'nın kalburüstü semtlerinden biri.

çankaya belediyesi berbat bir belediyedir. sırtını akp'ye tepki oylarına dayamıştır.

akp'nin biran önce gitmesini bu yüzden de istiyorum. ne zaman akp gider o zaman çankaya belediyesi de bu iş bilmez, kendini beğenmiş zihniyetten kurtulur.

not : doğduğumdan beri de çankaya belediyesi sınırlarında yaşıyorum. hep böyle rezaletti.
  • yeryüzünde (bakın yeryüzünde diyorum o kadar iddalıyım) bu kadar siktirboktan bir belediye daha olmaz - hangi başkan gelirse gelsin. ayrancıda dogdum büyüdüm 25 yıl orda oturdum. o 25 sene boyuncada hep bok gibiydi hersey, şimdide öyle. çankaya ouranları ısrarla öküz chpligi ve partizanlıgı yapmaya devam ettigi sürece, buraya kim secilirse secilsin nasıl olsa chpdeniz yerimizde garanti mantıgıyla ve chpnin son 30 yıllık belediyecilik gelenegi olan "iki elimizle bi sikimzi dogrultamayız ama icraat yapan baska herkese bok atarak anca idare ederiz" mantalitesi de degismeyecegine göre bu belediye böyle kalmaya devam edecek.

tabi asıl mesele oturanların bunu idrak edememesi cünkü zannediyorlarki her taraf nasıl olsa böyle. halbuki böyle degil. ben çayyoluna tasındıktan sonra burdaki belediyedeki değişimde bizzat gözümle görünce (burda şirket sahibi olunca normalden cokdaha fazla bir sekilde düsüyor belediyeye işiniz) farkı anlıyorsunuz. 15 senede üç belediye gördüm. özellikle ultra rüşvetci eski chp baskanı, sonrasında secilen akpli baskanın yaptıgı binlerce iş (akpden nefret eden bir insanım ama belediye konusunda partizanlık yapamam, sezarın hakkı sezara) ve en son çayyolundaki nüfüs patlaması sayesinde tekrar secilen yeni chp belediye başkanı. hepsinin kendine göre iyi kötü tarafları var. ama birşeyler yapıyorlar sonucta. burnumuzun dibindeki zavallı ümitköy ise çankayaya bağlı olduğu için sefalet içinde sürünmeye devam ediyor.

ayrancıda kalan doğup büyüdüğüm evin bir ton derdi için defalarca belediyeye gitmek zorunda kaldım. her seferinde gördüğüm muamelenin eski levent kırca devlet dairesi skeçlerinden en ufak bir eksiği yok, hatta fazlası var. o kata cık bu kata in, kim kime gönderse ben bilmem suna git, ona gidersin yanlıs gelmissin 4. kata cık, allaım belediyedede bir tane insan bir işi biliyor olsa!

biz burda her işimizi 4 senedir online hallediyoruz. bütün vergilerimizi online ödeyebiliyoruz, sicil numaralarımızı bulabiliyoruz, gerekirse sisteme üye olduktan sonra eşin dostun sicil numarlarını bile cıkarıp onlarin bile borçlarını ödeyebiliyoruz. cok nadiren belediyeye işimiz düsse semt birimize gidiyoruz. (bizim semt birimi 5 katlı süper lüks bir kompleksde belki 50 kişi calısıyor, çankayanınki kaldırım üstüne kondurulmus bir baraka ve içeride iki kişi calısıyor) ve calısanlar güler yüzlü yardımcı olmaya calıyor sorununuz çözmek için gerekirse aklıl veriyor yardımcı olmaya calısıyorlar) çankaya belediyesindeki insanlar ise size halının kenarında bok görmüş gibi bakmakla yetiniyorlar sadece.

hani online halledebilsek de orda o muameleyi görmesek keske. çankaya belediyesi de hic bir seyi calısmayan igrenc web sitelerinde bu hizmeti verdigini idda edip haftalarca bizi süründürdü. her seferinde anlmasız sql errorları acan rezil sayfalarında ödemeyi yapıp yapmadıgımızı anlayamadan günlerce telefon edip 100 kisiye baglatıldıktan ve süründürüldükten sonra bosa giden bir haftanın üstüne birde sinir hastası olduk.. sike sike gidip belediyede süründük yine. sayfalarını düzelttirmek icinde bir ay kadar ugrastıktan sonra ancak bozuk sayfalarını durdurtabildim millet de benim gibi magdur olmasın, kalkıp sike sike belediye gitsinler ödesinler en azından bizim gibi ruh hastası olmasınlar diye. sonrasında da yaklasık iki yıldır ara ara "online ödeme" sistemlerini soruyorum telefonla. iki yıldırda aynı cevabı alıyorum : "efendim su anda geçiçi bir arıza var, bir hafta sonra tekrar deneyin" ne geçici arızaymıski 3 yıldır düzeltemediler sefiller.. buyrun linke tıklayın kendi gözünüzle bakın:

http://www.cankaya.bel.tr/oku.php?yazi_id=46

sonucta keske orda bir evimiz olmasada bende desemki wallahi bu çankayanın inatcı partizan kıt kafalı chplilerine müstehak diyebilsem ama bizide yakıyorlar işte....
  • tekel işçilerinin kaldığı alan için geçici iskan kararı alarak gönülleri fethetmiş belediyedir. yani tekel işçilerinin kaldığı alanın yasal olarak da onlara geçici olarak tahsis edildiği anlamına geliyor. valiliğin tehditlerine rağmen çankaya belediyesi işçilere desteğini resmen kanıtlamış oldu.
  • karın yağmasının üstünden 12 saat gibi kısa bir süre geçtikten sonra bile çankaya'da ara sokakların yolları kar buz içinde değildir. ulaşım çok rahat sağlanıyor.

ana yolları çankaya belediyesinin sorumluluğunda değildir. ana yollar büyükşehir belediyesinin sorumluluğundadır.
  • yamadan oluşan sokağımızı oturduğum 10 yıl boyunca ilk defa asfaltlayan ve sokak kadar branda afiş geren belediye: "sokağınız çankaya belediyesince asfaltlanmaktadır."
    ben mi asfaltlayacaktım amk.
  • ankara büyükşehir belediyesi denilen oluşumun yanında bir melektir; çölde bir vahadır.

parkları sayesinde ankara'yı birazcık nefes alınabilen bir yer yapan belediyedir.
hesabın var mı? giriş yap