şükela:  tümü | bugün
  • sabah sabah şaşkınlığıma sebep olmuş kurum. ankara ssk işhanının 5. katında meğer nüfus kağıdı değiştirmek sadece 5 dakika alıyormuş. muhtardan alınan nüfus cüzdanı talep formu ile gidildiğinde elbette.
  • son derece kötü bir binada bulunan,kasvetli bir çalışma ortamına sahip olan, ancak nüfus işlemlerinin ne kadar kolaylaştığını görmemizi sağlayan kurum...
  • nüfus cüzdanı değiştirmek için alınan sıra numaralarının altında "162 kişi sıra beklemektedir" *gibi güzel, moral verici notlar bulunmaktadır.
  • evlilik başvurusundan önce vukuatlı nüfus kaydı alırken de, evlendikten sonra eşimle birlikte nüfus cüzdanlarımızı değiştirmek için gittiğimizde de sıra bekleme ve işlemlerin bitmesi dahil olmak üzere 15 dakikadan fazla beklemediğimiz yer. zaman zaman yoğun bir kalabalık oluyor demek ki.
  • ssk işhanı 5. katindadir.

giristeki asansorun uzerinde "asansor sadece 7,8,9 ve 10. katlara cikar" yazisini gorunce, kapidaki gorevliye "bu asansorun 5. kata cikani yok mu" sorusunu yoneltmis, cevap olarak "burda mi calisiyosunuz?!?" sorusunu almisimdir.

7. kata ciktim asansorle, sonra 2 kati yuruyerek indim.
    takdir de ettim kendimi, afferin kizim, dedim.

sonuc; inerken de asansor kullandim.
    girisin tam karsisindaki kapidan ciktim.

neymis, asansorun 5. kata cikani da varmis.
    gulup dalga gecmemek lazimmis.
  • metrekaresi basina 0,654832 klima ve buna eslik etmesi icin 0,000000 havalandirma aygiti dusen, agustos ayi itibariyle bok gibi kokan serin mekan.
  • ssk iş hanı'ndaki yerinden taşınmış olan kurumdur. yeni adresi "bayındır 1 sok. no:24" olmuştur. kısaca mado'nun arka tarafında yer alan sokakta, celal aydın dershaneleri'nin altında olarak tarif edilebilir. ssk iş hanı'nda asansörle çıkılan, daracık koridorlu yerine nazaran şimdi giriş katta, geniş ve ferah bir çalışma alanına sahiptir.
  • nvi.gov.tr de hala eski adresi görünüyor aldanmamak lazım.
  • ikametgah ve nüfus kayıt örneği vermiyorlar.
  • tam da 31 aralık'ta saat 14:30 gibi kızımın doğum işlemini tamamlayıp, ilk kimliğini çıkartmak için heyecanla gittiğimde, 'pes yani' dedirten kurum. neymiş?, 'kimlik kartı kalmamış(!)'. 'nasıl olur? işimizden izinler alıp buralara gelmek kolay mı?', 'önceden önleminizi niye almıyorsunuz?', 'vatandaşı niye mağdur ediyorsunuz?', 'internet sitenizden duyurun' vb. vb... karşımda anlayış sahibi biri yok ki? amacım, bu durumu bir daha tekrar etmemelerini sağlamaktı, bu saatten sonra... duyarsızlıklarını sineye çektim. çok değil, seneye kimliği çıkartacağız inşallah.