şükela:  tümü | bugün
  • kral ve ben birahanesi'nin de bulunduğu caddedir.
  • ankara'nın pavyonları ile dolu/ünlü caddesi.
  • öyle herkezin giremeyeceği bir mekandır. tanıdık otel olmassa işiniz zordur. barlarda arıza çıkartan adamın anasından emdiği haksütü boğazından getirirler.
  • işte böyle bir caddede üç yıl dersaneye gittim ben * gerçi artık kapanmış. kolay okumadık biz : }
    yıba çarşısının önünde bisikletlerin çok güzel sıralandığı caddedir. roma mezarlığı da buradadır.

(bkz: yıba çarşısı)
    (bkz: ankara roma hamamı)
  • adnan menderes'in ortanca oğlu mutlu menderes'in 1 mart 1978 tarihinde ölümüne yol açan trafik kazasını geçirdiği cadde.
  • ulus'tan hava alanı istikametine doğru yürüdüğünüz zaman türlü türlü insanla karşılaşabileceğiniz caddedir. ankara' yı gezmeye gelen turist çinlilerden tutun (ha ankarayı gezmeye ta çin'den japonya'dan gelen turistin kafasını sikeyim ayrı) civar pavyonlarda konsmatris olarak çalıştırılan doğu avrupalı güzellere hatta daha da aşağıya doğru inerseniz varilin etrafında ellerini ovuşturarak ısınmaya çalışan zenci grubu klişesine de rastlayabilirsiniz zira çevrede türkiye'de okuymaya gelmiş mogadişulu, tanzanyalı kara kıta vatandaşı çoktur. haa şimdi gelelim türk vatandaşlarına ki bu insanlar takım elbise konseptini insanın gözünü bir anlığına kör edebilecek renkteki takımları giymek olarak algılayan bireylerdir. bunun dışında kız meslek lisesinden çıkan kızlarla karşılaşıp hemen 50 metre aşağısında bir elinde bali bir elinde sigara olan agaları görüp ani bir kararla karşıya geçmeye karar verebilirsiniz.
  • üniversitedeyken üç sene boyunca kaldığım başkent erkek öğrenci yurdunun bulunduğu caddedir.
    her türden, ırktan, meslekten insanı görmek mümkündür.
    hemen cadde üzerindeki ankara roma hamamı kalıntıları sokak köpeklerinin üreme yeriydi ben yurtta kaldığım zamanlarda.
  • ankara'nın en eski caddelerinden biri olup ulus'tadır ve bu kadar pavyonu yan yana gören bir insan ancak oradan hızla kaçmak isteyebilir.
    arabada ya da takside bile olsa.

flash tv gibi yer deyim.
  • pavyon kültürü tarihe karışmak üzere olduğu halde, popülaritesini hala korumakta olan pavyonlar caddesi. ankara'nın kendini muhafazakar olarak tanımlayabilecek cenahı için alkolün, cinselliğin ve savurganlığın bir geceliğine meşrulaştığı yerdir.
  • hormonlarına tapan insanoğlunun alçalabileceği en ibretlik yerlerdendir. buraya gelecek sene itibariyle üçüncü öğrenci yurdunu acacak olan kurum ise kyk'dir. yaşasın dindar gencliktir. ayrıca 3 tane de cemaat yurdu bulunmaktadır.
    (bkz: başkent erkek öğrenci yurdu)
    (bkz: yunus emre öğrenci yurdu)