şükela:  tümü | bugün
 • esrarengiz yobazlıkların yaşandığı gizemli bir üçgendir.
 • (bkz: 18 19 66)
 • ankara-izmir-mersin yobaz üçgeninden daha dar olan üçgen.
 • milletin anasına bacısına sapıkça hallenen, üçgenin yarak zenginliği konusunda uzman sözlük delikanlılarını barındırması üzücüdür ama adam gibi adamlar da tanımışlığımız var bu üçgenin içinden.
 • (bkz: aşırı dozda sünnilik) kaynaklı yapısıyla ünlü olan şehirlerimizden. sadece sakinleri biraz özeleştiri yoksunu.

  hacı tekirdağ, izmir, kırklareli, edirne, çanakkale vb. şehirler de sizin gibi inançlı, biraz örnek alsanız kendilerini ne olur?

  ha bir de, delikanlılık 10 kişi birleşip palayla oraya buraya saldırmaksa en delikanlı şehirlerimizdendir.

  bir de sivas var:

  (bkz: sivas katliamı)
 • sözlüğün yazar kalitesinin inanılmaz bir düşüş gösterdiğini bize ispatlamış üçgendir . ulan adam bir başlık açmış ve bu üç şehrin yobaz olduğunu anlatmanın derdinde . haklı ve ya haksız o beni ilgilendirmez . senin yarrak marrak deyip yok ana yok bacı deyip ilk okul seviyesine mi inmen lazım ? insanlıktan utandırırsınız adamı .
 • ankara içerisinde de yaşayan üçgendir.

  ankaralılar bilirler ki ankara en çok bu 3 şehirden göç almıştır. çorum her ne kadar karadeniz şehri olarak geçse de literatürde, tipik iç anadolu şehridir. çorumlular yine diğerlerinden halliceler, çünkü çorum'da azımsanmayacak bir alevi nüfusu mevcut.

  yozgat ve çankırı ile ilgili bir şey söylemeye gerek yok. tipik iç anadolu insanları, tipik iç anadolu şehirleri. iç anadolu'da eskişehir'in insanları hariç herkes hemen aynı tiptir. aynı tip derken, muhafazakar-sağcı ve dindar. ankara ise iç anadolu'nun en kozmopolit şehri olmasına rağmen buram buram bozkır-iç anadolu kokar. sivas, kırşehir ve kırıkkale'nin alevi nüfusu olmasa iç anadolu kökten dinci olurdu diye düşünüyorum. keza eskişehir için de aynısı geçerli.

  tarihi olarak bakıldığında, mevlevi dergâhı, ahi loncaları, hacı bektaş-ı veli gibi unsurların da iç anadolu'dan çıktığı unutulmamalı. her ne kadar buralar ramazan ayında müslümanlığın vitesini arttırsalar da aksaray-nevşehir-kırşehir-kırıkkale-şereflikoçhisar gibi yerlerde düğün olduğunda rakı çeşmelerden akmaya başlar.

  çankırı-çorum-yozgat diye girdik iç anadolu'da boğulduk. bu da böylece bir şaçmalamam olsun kalsın burada.
 • hakkında yadsınamayacak ve tartışmaya açık olmayan tek bilgi vardır:
  iç açılarının toplamı 180 derecedir.
 • ''kutahya-afyon dogrusundan daha beter olamaz herhalde.'' diye dusunduren ucgen.