şükela:  tümü | bugün
 • esrarengiz yobazlıkların yaşandığı gizemli bir üçgendir.
 • (bkz: 18 19 66)
 • ankara-izmir-mersin yobaz üçgeninden daha dar olan üçgen.
 • milletin anasına bacısına sapıkça hallenen, üçgenin yarak zenginliği konusunda uzman sözlük delikanlılarını barındırması üzücüdür ama adam gibi adamlar da tanımışlığımız var bu üçgenin içinden.
 • (bkz: aşırı dozda sünnilik) kaynaklı yapısıyla ünlü olan şehirlerimizden. sadece sakinleri biraz özeleştiri yoksunu.

  hacı tekirdağ, izmir, kırklareli, edirne, çanakkale vb. şehirler de sizin gibi inançlı, biraz örnek alsanız kendilerini ne olur?

  ha bir de, delikanlılık 10 kişi birleşip palayla oraya buraya saldırmaksa en delikanlı şehirlerimizdendir.

  bir de sivas var:

  (bkz: sivas katliamı)
 • - bu üçgene ramazan ayında giren bir ateist radarda kaybolmuş, kendisinden senelerce haber alınamamıştır. sonunda ormanlık bir mecrada kurtlar tarafından hurmayla büyütüldüğü ortaya çıkmıştır.

  - 1949'da bölgeye keşif için gönderilen kemalistlerden kurulu ekip tüyler ürperten bir şekilde demokrat parti'ye oy vermiştir.

  - bundan yaklaşık 40 yıl sonra hemen hemen aynı günlerde üçgenin sınırları içerisinde giren dsp'nin ak güvercinleri bilinmeyen bir güç tarafından sapanla vurulmuştur. bu bilinmeyen gücün yozgat'ın küçekkömü köyünden çiftçi recep tömük olduğu anlaşılmıştır. çiftçi tömük 1993 yılında bilinmeyen güçlükten emekli olmuştur.
 • sözlüğün yazar kalitesinin inanılmaz bir düşüş gösterdiğini bize ispatlamış üçgendir . ulan adam bir başlık açmış ve bu üç şehrin yobaz olduğunu anlatmanın derdinde . haklı ve ya haksız o beni ilgilendirmez . senin yarrak marrak deyip yok ana yok bacı deyip ilk okul seviyesine mi inmen lazım ? insanlıktan utandırırsınız adamı .
 • ankara içerisinde de yaşayan üçgendir.

  ankaralılar bilirler ki ankara en çok bu 3 şehirden göç almıştır. çorum her ne kadar karadeniz şehri olarak geçse de literatürde, tipik iç anadolu şehridir. çorumlular yine diğerlerinden halliceler, çünkü çorum'da azımsanmayacak bir alevi nüfusu mevcut.

  yozgat ve çankırı ile ilgili bir şey söylemeye gerek yok. tipik iç anadolu insanları, tipik iç anadolu şehirleri. iç anadolu'da eskişehir'in insanları hariç herkes hemen aynı tiptir. aynı tip derken, muhafazakar-sağcı ve dindar. ankara ise iç anadolu'nun en kozmopolit şehri olmasına rağmen buram buram bozkır-iç anadolu kokar. sivas, kırşehir ve kırıkkale'nin alevi nüfusu olmasa iç anadolu kökten dinci olurdu diye düşünüyorum. keza eskişehir için de aynısı geçerli.

  tarihi olarak bakıldığında, mevlevi dergâhı, ahi loncaları, hacı bektaş-ı veli gibi unsurların da iç anadolu'dan çıktığı unutulmamalı. her ne kadar buralar ramazan ayında müslümanlığın vitesini arttırsalar da aksaray-nevşehir-kırşehir-kırıkkale-şereflikoçhisar gibi yerlerde düğün olduğunda rakı çeşmelerden akmaya başlar.

  çankırı-çorum-yozgat diye girdik iç anadolu'da boğulduk. bu da böylece bir şaçmalamam olsun kalsın burada.
 • tabi bütün bu efsaneleri açıklayan teoriler de var:

  - metan gazı çıkışı: bir kısım bilim adamı, refah partisi ve akp'nin dağıttığı makarna ve fasulyelerin ateistleri bunalttığını ve atayistlerin üçgen içinde birer birer sırra kadem bastığını öne sürüyor.

  - manyetik alan: üçgen içindeki evlerde sabah akşam stv'nin açık olması nedeniyle yayılan elektromanyetik alanın yaptığı rezonansın sol kesimin oylarını gizemli bir şekilde düşürdüğü iddia ediliyor.

  - zaman bükülmesi: kırsal kesimde ücretsiz dağıtılan zaman gazetesinin bükülüp yakacak olarak kullanması da bir başka teori.

  - uzaylılar: bölgede çok sayıda sikilen eşşek tespit edilmesi tum bu gizemde uzaylıların parmağı veyahut bileği olduğuna işaret ediyor.

  öte yandan yine önemli bir kesim ise bölgede aslında paranormal bir yobazlık olmadığını, solun türkiye'de zaten alacağı oyun belli olduğunu ve çankırı-çorum-yozgat'ın da yer yer işçi partisi ve tkp'ye oy vererek bu gizemli üçgen iddialarını çürüttüğünü öne sürüyor.