şükela:  tümü | bugün
 • özetle, tatilde memleketleri çankırı'ya gelen gençlere, uzun saçlarından dolayı palyaço diye hakaret edilmesi, o hakaret edenlerin sivil polis olması, gençlerin şehirde önemli şahısları çocukları olması, polisin de işin içinden sıyrılmak için cumhurbaşkanına hakaret suçunu iddia etmesi (eskiden anaya küfredilme vardı ya neyse) ve çankırı şehrinin karışması:
  --- spoiler ---

  çankırı’da uzun saçları nedeniyle polis tarafından “palyaçolar” diye lakap takılıp gözaltına alınan gençlerin, dövülmesi şehri karıştırdı. çankırı esnaf kefalet kooperatifi ile şoförler odası başkanı necati akdoğan’ın yeğenlerinin burnu kırıldı. akdoğan’ın yakınlarından oluşan 200 kişi, çankırı emniyet müdürlüğü’ne giderek polis şiddetini protesto etti. 4 kişi gece saatlerinde serbest bırakıldı. polis tutanağında gençlerin cumhurbaşkanı erdoğan’a küfür ve hakaret ettiği iddia edildi.
  gençlere ‘palyaço’ dayağı kenti karıştırdı 327 paylaşım izmir'de çalışan selim akdoğan yılbaşı tatili nedeniyle memleketi çankırı'ya geldi. akdoğan şehir merkezinde arkadaşları ile gezerken sivil bir kişinin kendilerine ‘'palyaçolar'' diye hitap ettiğini söyleyen akdoğan ‘'palyaçolar gelin buraya, bu saçınız başınız ne lan' şeklinde hakarete maruz kaldık. aramızda tartışma çıkınca kardeşim yavuz ve arkadaşlarım ali salih metin, burçin dombaz ile birlikte bizi gözaltına aldılar'' dedi ve şunları söyledi: girişten 4. kata kadar dayak “polisler beni, ağabeyimi ve iki arkadaşımızı ters kelepçe vurup asayiş şube'ye götürdü. emniyette en az 10 polisin şiddetine maruz kaldık. merdivenlerden başlayarak 4. kata kadar dayak yedik. burnum kırıldı. koridorda saçlarımdan sürükleyip yumruk attılar ve suratıma tekme vurdular, copladılar. burçin'in kafasında çatlak, ağabeyim yavuz'un sırtında morluklar var. ali de şiddete uğradı. tek suçumuz polisin bizim uzun saçımızı beğenmemesi. erdoğan’a hakaret iddiası sonra da şiddete kılıf bulmak için bizim cumhurbaşkanına küfür ettiğimizi öne sürdüler. aksine emniyette bize ve ailemize galiz küfürler edildi. darp raporu aldık, şikayetçi olduk” ‘'palyaço dayağı'' sonrası çankırı valiliği, polisler hakkında soruşturma başlattı. selim akdoğan kendilerini emniyette döven polislerin alkollü olduklarını da iddia etti.
  --- spoiler ---
  kaynak`:http://www.sozcu.com.tr/…-kenti-karistirdi-2160234/`
  düzelti: kopyala-yapıştır hatasını düzelttim. aksilik için özür dilerim
 • gerekçesi cumhurbaşkanına edilen hakaret olan dayaktır.

  kanunlarımızda dayak cezası diye bir şey olduğunu bilmiyordum. seriat yasalarında var sanırım. şeriat düzenine geçtiysek bilelim ona göre davranalım.

  lcv
 • içinde sözcü plus reklamı geçen haberdir.