şükela:  tümü | bugün
 • çankırı ilinde 2007 yılında kurulmuş olan bir üniversitedir.
 • sloganı mütevazıdır: "tercih edilebilir bir üniversite" http://www.karatekin.edu.tr/
  fen edebiyat fakültesi, güzel sanatlar fakültesi, iktisadi ve idari bilimler fakültesi ve orman fakültesi olmak üzere dört fakültesi, fen ve sosyal bilimler enstitüleri, sağlık yüksekolu ve meslek yüksekokulu olmak üzere iki yüksekokulu vardır.
 • ankara üniversitesi'nden 2008 yılında kopup, "bağımsız üniversite" olan üniversitedir.
  halen bu okulda okumakta olan, 08 girişlilerden öncekiler, en son 07 girişliler de dahil olmak üzere "ankara üniversitesi" diploması alacaktır.
  08 ve sonrası girişliler "çankırı karetekin üniversitesi" diploması alacaktır.
 • an itibariyle arandığında hiç bir birimine ulaşılamayan, bulunan bir kadın operatörünün "ee şu anda cuma olduğunu için tüm hocalarımız dışarda, daha sonra arayın" dediği yer. üniversite demek içimden gelmiyor. hiç mi kadın hoca, cumaya gitmeyen erkek hoca yok orada?
 • slogani "guler yuzlu bir universite" diye degistirmisler.

  (bkz: yesinler)
 • ankara universitesi'ne baglı yüksekokulların, 2006, 2007'de hukumetin ilçeleri il yapar gibi, universitelere baglı tasradaki yuksekokullari bagimsiz universite yapmasiyla kurulmus universite. tv'de, gazetelerde universiteye turbanla girilip girilmeyeceği tartışmalarını izlerken bu okulda erkek ogrencileri bahar aylarında şortla içeri almaz kapıdaki görevli.. "git adamakıllı bişe giy gel la, bu ne böle, plaj mı la bura" diye geri dönderilen arkadaşlarım var. kapıdaki görevli tipi beğenmedi zaman almaz yani içeri...

  tek güzel özelliği ankaraya yakın olması, 1 saat falan..
  büyük şehrin yanında olduğu için ve öğrencileri ankara ağırlıklı olduğu için "buyuksehir havası solumus, buyuksehir kulturu almis" insan bulmakta pek zorlanılmaz..
  ogrenci profilinin eli yuzu duzgun.
 • en büyük özelliği ankara'ya yakın olması
 • 2012 yılı ile birlikte yeni müfredatını yürürlüğe koyarak birçok öğrencisini mağdur etmiş, bir veya iki ders yüzünden okul uzaması gibi bir durumla karşı karşıya bırakmış okuldur. bir örnekle anlatmak isterim.

  2008 yılı girişli bir öğrenci son döneminde 3 tane alttan ders alıyor. bu dersler her biri 3 kredi olmak üzere toplam 9 kredi. normal dönem ise 4 zorunlu 2 seçmeli hepsi 3 kredi olmak üzere toplam 18 kredi. yani bir dönemde 27 kredi ile okulu rahat rahat bitiriyor çünkü okulun maksimum alınabilecek kredi sayısı 33. ancak 2012 yılı ile birlikte gelen müfredatta alttan aldığı dersler herbiri 6 kredi toplam 18 krediye çıkarılıyor. dönemin bitirilmiş sayılması için gereken kredi sayısı ise 30. şimdi şöyle bir durum var yeni müfredat maksimum 42 krediye müsaade ediyor. öğrencimiz 18 kredi alttan, 30 kredi yeni dönem, toplamda 48 kredi almak zorunda. ancak maksimum sınırı geçtiğinden öğrenci 6 kredilik bir ders alamıyor ve bir ders yüzünden dönem uzatıyor.

  doğru bir şekilde anlatabildim mi bilmiyorum ama özeti şu. öğrenciler geçen senin sonunda "okulu bu yıl bitiriyorum" hevesi ile şehre geldiklerinde karşılarına çıkan bu durum ile birlikte resmen dumur oluyorlar. size sormak istiyorum bu hak gasp etmek değilde nedir?

  not: bu entryde pek iyi açıklayamamış olabilirim eğer daha iyi anlamak isterseniz mesaj atabilirsiniz.