şükela:  tümü | bugün
  • çankırı il sınırları içinde hayatın en'lerinden ve ilk'lerinden çoğunu yaşayabileceğiniz güzide insanların toplandığı ve onlara daha da güzide hocaların verildiği, içi boş düşünülürse sadece 4 binadan oluşan, içi dolu olduğu düşünülürse yepyeni bir dünya olarak nitelenen fen lisesi statüsündeki okullardan birisi.
  • 1994 yılında kurulmuştur. ali aktaş en saygıdeğer öğretmenidir, bir çok öğrenci için.
  • barzani ye benzerliğiyle nam salmış müdürü zekeriya yelmen ile eğitime devam eden okul. yurdu güzeldir. eğitim binası da yıllar sonra -güçlendirme yapılarak- hizmete açılmıştır.
  • çankırı merkez ilçe milli eğitim müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur

bağlı olduğu kurum: milli eğitim bakanlığı
    adı: çankiri süleyman demirel fen lisesi
    adresi: ankara yolu 2. km.çankiri
    telefon numarası: 3762130848
    faks numarası: 3762136799
  • 2004 yılında kaydolup 2008 yılında mezun olduğum lisem. çankırı'nın en iyi eğitim veren lisesidir.
  • kampüsün taşınması ile yeni adı çankırı odalar ve borsalar birliği fen lisesi olarak değiştirilmiştir. eski saygıdeğer kısaltması "çsdfl", "tobbfl" olarak değişmiştir. mezunları olarak geçmişimizin büyük bir bölümü silinmiş, hatıralarımızı çocuklarımıza sadece kelimelerle anlatmamıza sebep olmuştur. gidip göstereceğimiz "bak oğlum/kızım buradaki camdan atlayıp gece counter oynamaya kaçardık/çorbacıya kaçardık", "bak bu koridorda ali aktaş hocamızdan amcamimamamamamamakinesivar ile beraber bir çarşamba sabahı dayak yemiştik" şeklinde gösterebileceğimiz koordinatlar kalmamıştır. (bkz: end of an era)