• çankırı valisi'nin eşini müdür yapması haberi ile gündeme gelen hadise'deki son durum;

--- haber alıntı ---

çankırı valisi hamdi bilge aktaş’ın il milli eğitim müdür yardımcısı olarak atadığı eşi seval aktaş, tepkiler üzerine görevinden istifa etti.

aktaş, “devletimizin, hükümetimizin itibarı, milletimizin huzuru için böyle bir karar aldım. okulda huzursuzluk olmaması için, ben böyle bir şey yaşanmasın diye bir okulun huzurunu düşünürken, tüm milletimizin huzurunu kaçıracak değilim” şeklinde konuştu.

istifasının ardından milli eğitim müdürlüğü özel büroda görevlendirildiğini aktaran aktaş, “şu anda kimsenin istemediği bir görev olan özel büroda görevlendirildim. özel büroda tercih edilmeyen bir görev var” diye konuştu. kaynak

--- haber alıntı ---
  • “özel büro mu, ıyy :/“ dedirten görevlendirme.
  • “ozel dosyayi getir kizim” inek saban filmlerinden bir replik.

yakalandik diye bu yola gidip, olayi kapatiyoruz diyememis.
  • “özel büroda tercih edilmeyen bir görev var” ne demek oluyor yaw.

yıllardır sahibini bekleyen, hiç ama hiç tercih edilmeyen bu görev ne ola ki. özel büro’da. hmm.
  • el ile ejderha besleme görevi olabilir bu “kimsenin tercih etmediği görev”.
  • oçocukları.
  • sonuçta eşinin istifa etmesi yetmez, bu atamayı yapanın da istifası gerekir. elbette hukuk sonucu adalet üretilebilen bir ülke olsak, yargılama gerektiren bir konu olmalıdır ki görevi kötüye kullanma.
  • hakkıyla oraya geldiyse neden istifa ediyor. hakkıyla gelmeyip iltimas ve adam kayırmayla geldiyse onu atayan neden istifa etmiyor
  • yeni şafak haberi:

çankırı valisi hamdi bilge aktaş'a yönelik eşinin ataması bahanesiyle yapılan karalama haberleri, valinin inceliğini ortaya çıkardı. vali aktaş, eşinin müdür olarak atandığı okulda öğretmenlerin "vali eşiyle çalışmaktan huzursuz olduğunu" öğrenince eşini yeniden idari göreve çekti. kanuna göre seval aktaş il milli eğitim müdürü bile olabiliyor.

okuyucu yorumları:

- çok ince adammış ya helal olsun kanuna göre herkes birşeyler olabiliyor zaten. sayın valimiz kanunu okumuştur seneyede milli eğitim müdürü yapar. bu kadar da yalaka olmayın be kardeşim.

- yenişafak yorumu sen bize bırak. taraflı haber yapma. sen, birilerini aklamak için haber yapıp yorumu bize bırakmazsan, biz seni bırakırız olur biter !

ahahah nasıl da ağırlarına gitmiş.
  • ozel gorev sey degil miydi ya solitaire
hesabın var mı? giriş yap