şükela:  tümü | bugün
  • istanbul'da gerçekleşen olay. arkadaşımla emniyete işimiz düşmüştü bir ara. içeri girerken alarm öttü. aranmayı bekliyoruz, polise bakıyoruz resmen gel çantalara bak diye. 'kesici aletiniz var mı' dedi. 'yok' dedik. 'tamam geçin' dedi.
  • hakkını arayanları kolunu bacağını kırarak gözaltına alan polisin canlı bomba şüphelisine pek nazik davranması sonucu gerçekleşmiş olaydır. üstünü aramak, kelepçelemek falan ışidlilere uygulanmıyor tabi pek, onlar "öfkeli çocuklar" sonuçta.
  • olayin detayini bilmeden sallamak dogru olmaz ama guvenlik guclerinde, aslinda guvenlikle alakali resmi, sivil her birimde bir lakayitlik soz konusu. allah rahmet eylesin. uzuluyor insan gercekten yazik. yok yere gitti memurumuz.

askerligi jandarma olarak yaptim ben. asayis olaylari sikca yasanirdi bulundugumuz ilcenin koylerinde. bir gun aranan adamin birini yakalamaya gidiyoruz. adres ihbar edilmis. adami bulduk. komutan kelepce takmayin dedi - kanuni yonden sikinti mi vardi yoksa sallamadi da mi takmayin dedi bilemedim. bizim jandarma araci, 97 model transit. bildigin dolmustan bozma. her yeri acik. ozel bolme filan yok supheliler icin. arabaya goturuyoruz at hirsizi gibi adami. isim geregi biraz anlarim bu islerden. dedim ki "komutanim araca koymadan once ustunu arayalim mi"? biyik alti guldu boyle kucumsercesine. "hadi ara bakalim dedi". adamin ustunden 2 tane bicak cikti. yani adam gayet kotulugunden veya kafayi yediginden benzer bir saldiri yapabilirdi.

simdi benim bahsettigim sikko bir ilcenin, sikko bir koyu ama bu umursamazlik, "nasilsa bugune kadar bir sey olmadi"cilik genel icin problem. gorevlinin genel davranis seklini, isini ve riskleri ne kadar ciddiye aldigini etkiliyor. bu isin artistligi olmaz. her davada, her kosulda ayni standartta calismak gerekli.
  • ciddiyetsizlik sonucu gerceklesen uzucu olay.

trabzon'da sehit olan eren'in abisi ile yapilan röportajda abisi; asker kacagini 30 kisilik ekipla almaya geliyorlar, burda terörist ihbari var uc bes kisi geliyor gibi bir sey soylemisti. bu sanirim olayin ozeti. canli bomba suphesi ile getirilen bir kisinin iceriye bozuk parayi bile sokamamasi lazim.