şükela:  tümü | bugün
  • birçok kişinin hayatını kurtarmış kahraman polistir.

https://twitter.com/…status/747900101729861636?s=09

edit: sanırım polis değil gümrük muhafaza memuruymuş.kahraman olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
    ismi umut sakaroğlu 'imiş ve şehit olmuş. allah rahmet eylesin.

bilgilendirenlere teşekkürler.
  • umarim o orospu cocugunu vurduktan sonra patlama ihtimalini dusunup kacinca kurtulmustur. cunku orospu cocugu vurulduktan sonra patladi. polisimiz bunu öngördü.

edit: gumruk muhafaza memuruymus. sagolsunlar duzelttiler.
  • kahramanimsin lan. ama kafasini dolduraydin mermiyle keske.
  • adaletinize sokayım.benim çocukluğumda hırsız yakalayan polis, yaşlı teyzeye yardım eden polis kahraman olurdu.ülkeyi ne hale getirdiniz.burnunuzdan gelsin.
  • şehit sayısının artmasını önleyen polistir.

(bkz: #61430492)
  • teroristin kafasina neden sikmadigini merak ettigim polistir. acaba bomba oldugunu anlamadi da tutuklarim diye mi dusundu? sonucta oldurse ve adam sadece silahli olsa basina dert acilir diye mi korktu? insan merak ediyor.

edit: sehit olduguna dair soylentiler var, umarim dogru degildir.

edit2: arkadaslar gta dunyasindan firlayip geldigim icin boyle bi sey sormuyorum, isin asli hayatimda hic gta oynamadim.

mesaj atip mantikli aciklamalar yapan bir kac kisi var tesekkur ediyorum. bir suru ihtimal varmis adam gercekten profesyonel davranip boyle bi ise kalkismamis olabilir ya da tamamen can havliyle kacmis olabilir. ikisinde de yargilamak dogru olmaz. hepimiz marvel kahramaniyiz sanki orada olsak evreni filan kurtarirmisiz gibi konusmayin amk. ne olursa olsun o adam cok daha buyuk bi faciaya engel oldu. umarim olmemistir ve kahraman ilan edilir. herkesin boyle bi seye ihtiyaci var.
  • polise gece gündüz küfür edenleri belki bir nebze utandırmış polistir.

belki küfür ettiğin o polis bugün seni, anneni, babanı yada kardeşini kurtardı.

gelen bazı tepkiler üzerine edit: evet illaki işini iyi yapmayan, şefkat yoksunu polislerde var fakat bu insanlar için tüm polislere küfrederek, onları tüm özgürlüklere karşı olan, sadece biber gazı sıkan, su sıkan insanlar olarak görmeyin. eğer birine küfredecekseniz onlara o emri veren kişilere küfredin.

edit2: kişinin polis değil güvenlik görevlisi olduğu konuşuluyor, bak polis düşmanları çok sevinmiştir bu işe. kendinizi tatmin etmeye devam edin. evinize hırsız girdiğinde, gasp'a uğradığınızda, canınıza, malınıza gasp edildiğinde güvenlik görevlilerine koşarsınız artık.
    üniversitede dayak yedikleri güvenlik görevlilerini de sahiplendiler hemencecik, iki yüzlüsünüz hepiniz.

edit3: özelden küfür ve hakaret eden hevalleri itina ile engelliyorum. sevgi pıtırcıklığı buraya kadarmış demek ki.

edit4: olaydaki kişinin polis olduğu kesinleşti, "güvenlik görevlisiydi o yeaaa" yalanınız patladı.
  • kafasına sıksa; "kafasına sıktı foşşik polis" diye carlanacak polistir!
  • patlamadan önce en az 10 saniyesi vardı ve kaçtı. helal olsun. kendisine bir şey olduğunu sanmıyorum ve de inşallah olmamıştır.
  • kamu alanlarının neden özel güvenliklere devredilmemesi gerektiğini gösteren polistir.

buna rağmen olayı tersinden anlayıp özel güvenliğe silah verilsin yasasını desteklemek için kullanılacağını düşünüyorum.

hükümet kontratlı özel güvenlikçilerin her yere doluşmasına yol açacaktır. kesinlikle gerekli eğitimi alamayacak, sivil özgürlükler için büyük tehlike olacaktır bu güvenlikçiler...

umarız tam tersi olur da özel güvenlik kaldırılıp tamamen polise devredilir.

polisin de umarım sonrasında başına bir şey gelmemiştir. sağlığı sıhhati yerindedir. cesareti için ne kadar takdir etsek azdır.

edit: videodaki müdahaleyi yapan polis yunus d.'nin dalağını almışlar. bir diğer teröriste müdahale yapan gümrük muhafaza memuru umut sakaroğlu ise şehit olmuş. kaynak allah rahmet eylesin, başımız sağ olsun, ailesine sabırlar diliyorum.

gümrük muhafaza memurları ilgili yönetmeliğinde "silah, 640 sayılı kanun hükmünde kararname, 21/3/2007 tarih ve 5607 sayılı kaçakçılıkla mücadele kanunu ve 1/4/2005 tarih ve 5271 sayılı ceza muhakemesi kanunu hükümleri kapsamında, genel kolluk kuvveti personeline tanınan yetki çerçevesinde, türkiye cumhuriyeti gümrük bölgesinde kullanılır." diyerek silah kullandırılmaya yetkilendirilmiş. yetkilerinin arasında terör eylemlerinde kullanabilir mi orasını bilmiyorum.