şükela:  tümü | bugün
 • umarim o orospu cocugunu vurduktan sonra patlama ihtimalini dusunup kacinca kurtulmustur. cunku orospu cocugu vurulduktan sonra patladi. polisimiz bunu öngördü.

  edit: gumruk muhafaza memuruymus. sagolsunlar duzelttiler.
 • kahramanimsin lan. ama kafasini dolduraydin mermiyle keske.
 • adaletinize sokayım.benim çocukluğumda hırsız yakalayan polis, yaşlı teyzeye yardım eden polis kahraman olurdu.ülkeyi ne hale getirdiniz.burnunuzdan gelsin.
 • şehit sayısının artmasını önleyen polistir.

  (bkz: #61430492)
 • polise gece gündüz küfür edenleri belki bir nebze utandırmış polistir.

  belki küfür ettiğin o polis bugün seni, anneni, babanı yada kardeşini kurtardı.

  gelen bazı tepkiler üzerine edit: evet illaki işini iyi yapmayan, şefkat yoksunu polislerde var fakat bu insanlar için tüm polislere küfrederek, onları tüm özgürlüklere karşı olan, sadece biber gazı sıkan, su sıkan insanlar olarak görmeyin. eğer birine küfredecekseniz onlara o emri veren kişilere küfredin.

  edit2: kişinin polis değil güvenlik görevlisi olduğu konuşuluyor, bak polis düşmanları çok sevinmiştir bu işe. kendinizi tatmin etmeye devam edin. evinize hırsız girdiğinde, gasp'a uğradığınızda, canınıza, malınıza gasp edildiğinde güvenlik görevlilerine koşarsınız artık.
  üniversitede dayak yedikleri güvenlik görevlilerini de sahiplendiler hemencecik, iki yüzlüsünüz hepiniz.

  edit3: özelden küfür ve hakaret eden hevalleri itina ile engelliyorum. sevgi pıtırcıklığı buraya kadarmış demek ki.

  edit4: olaydaki kişinin polis olduğu kesinleşti, "güvenlik görevlisiydi o yeaaa" yalanınız patladı.
 • polisin vur hakkının derecesinden dolayı kafasına sıkamadı belki de bombayı görüp kaçıyor zaten.
 • kamu alanlarının neden özel güvenliklere devredilmemesi gerektiğini gösteren polistir.

  buna rağmen olayı tersinden anlayıp özel güvenliğe silah verilsin yasasını desteklemek için kullanılacağını düşünüyorum.

  hükümet kontratlı özel güvenlikçilerin her yere doluşmasına yol açacaktır. kesinlikle gerekli eğitimi alamayacak, sivil özgürlükler için büyük tehlike olacaktır bu güvenlikçiler...

  umarız tam tersi olur da özel güvenlik kaldırılıp tamamen polise devredilir.

  polisin de umarım sonrasında başına bir şey gelmemiştir. sağlığı sıhhati yerindedir. cesareti için ne kadar takdir etsek azdır.

  edit: videodaki müdahaleyi yapan polis yunus d.'nin dalağını almışlar. bir diğer teröriste müdahale yapan gümrük muhafaza memuru umut sakaroğlu ise şehit olmuş. kaynak allah rahmet eylesin, başımız sağ olsun, ailesine sabırlar diliyorum.

  gümrük muhafaza memurları ilgili yönetmeliğinde "silah, 640 sayılı kanun hükmünde kararname, 21/3/2007 tarih ve 5607 sayılı kaçakçılıkla mücadele kanunu ve 1/4/2005 tarih ve 5271 sayılı ceza muhakemesi kanunu hükümleri kapsamında, genel kolluk kuvveti personeline tanınan yetki çerçevesinde, türkiye cumhuriyeti gümrük bölgesinde kullanılır." diyerek silah kullandırılmaya yetkilendirilmiş. yetkilerinin arasında terör eylemlerinde kullanabilir mi orasını bilmiyorum.
 • keşke vurduktan sonra şerefsizin kafasına sıksaydı dedirten polisimizdir. ama o anın şokuyla mantıklı şeyler düşünmek kolay olmuyor. umarım denilen gibi şehit olmamıştır. rabbim korusun hepinizi ve hepimizi...
 • kahramandır. görevini layıkı ile yerine getirmiştir. umarım sağlığı yerindedir.

  amma ve lakin;

  sabah beri deniyor ki "efendim patlamalar/saldırı içeride değil dışarıda oldu" diye. e görüntülere göre adamlar üzerinde bomba ile havaalanına kadar girmişler?

  bak tekrar ediyorum, görüntülere göre teröristler havaalanının içine girip keleş ile ortalığı taramış; yetmemiş bomba ile kendini patlatmış!

  hani içeri girememişlerdi lan?! adamlar xray cihazından elinde keleş, üzerinde bomba ile geçmişler! bundan daha öte bir güvenlik zafiyeti olamaz!

  --------

  sözlükte bu kadar mesaj aldığım başka bir entry olmadı. herkes "kapıdaki herkesi öldürdükleri için içeri daldılar" diye ağız birliği yapmışçasına mesajlar atıyor. herkese teşekkürler. ben bunu düşünemedim çünkü!

  gelelim işin asıl boyutuna. ben şunu soruyorum: demek ki eline keleş alan bir şerefsiz kapıda kaos yaratıp içeriye dalabilecek? belki uçak kaçıracak, belki uçak patlatacak. ve bu bir güvenlik zafiyeti değil öyle mi?

  yahu şu normal mi allah aşkına? eli keleşli bir kişi, o güvenlik alanını geçip senin havaalanının içine dalamaz arkadaş! dalamaz. o güvenlik noktasında silah teslim noktası var. o nokta da polis bulunur. yani güvenlik bölgesinde sadece özel güvenlik yok. polis de var. o şerefsiz içeriye dalamadan o güvenlik noktasında indirilecek.

  ahl korunamıyor arkadaşlar. o polis arkadaş şerefsizi vurmasaydı ve o şerefsiz üzerindeki bomba ile bir uçağa dalsa, alanda bir uçak patlasa "ama kapıdaki herkesi taramışlar" mı diyeceksiniz? e o güvenlik noktası alanın güvenliği sağlansın diye kurulmadı mı? e alanını güvenliği sağlanamamış?

  yani "ama x" vb içeren cümleler kurmamak lazım. sormak lazım, sorgulamak lazım. o kadar insan öldü. yazık günah. bu insanların yakınları şuan hastanelerde yakınlarını arıyor. ciğerleri yanıyor. sen o kapıyı koruyacaksın arkadaş! o kapı geçilemez. geçiliyorsa da güvenlik zafiyeti vardır!

  hala "ama x"li mesajlar durmuyor! hala güvenlik noktasında kaos yapıp girdiler deniyor.
  arkadaşlar şu fotoğrafta ortada koas vs göremiyorum ben: http://i.hizliresim.com/qbq1pd.jpg
  baya baya içeride adamlar? baya üzerinde kışlık mont ile içeride geziyor? hani kaos?
 • kafasına sıkması gerekirken canlı bombanın muhtemelen yargılanırım korkusu ile yapamamıştır. keşke sıksaydı.

  bu tür adamları sadece bu durdurabilir. yara almadan kaçmışsa mutlu oldum.

  iyi bir polismiş.

  edit: şimdi yeniden izledim bir an niyetleniyor ama sonra vazgeçiyor. patlamanın önüne geçebilirdi muhtemelen çünkü terörist bi yerlere bastıktan sonra havaya uçtu.