şükela:  tümü | bugün
  • canlı heykel performansı sergileyen sanatçıya 124 tl ceza!

çeşme belediyesi zabıtasının, alaçatı'da canlı heykel sanatçılığı yapan erdal çoban'a çevreye verdiği rahatsızlıktan dolayı kestiği cezadır.

video

kahramanımız bu işi 10 yıldır icra ediyor. ülke ülke dolaşmış ve ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyor. bir canlı heykel ne şekilde çevreye rahatsızlık verebilir? ses yok, hareket yok, çöp yok.
  • para kazaniyor mu kazanmiyor mu?

edit: adam babasinin hayrina mi sanat yapiyor? bu isten para kazaniyor. pazarda limon satan adama ne muamele yapiliyorsa o yapilmali. cevreyi kirletiyor diye ceza kesilmesi sacma belki bisey diyemedim.
  • video'da diyor ki "kabahatler kanununa göre" yani adama vergi cezası kesilmemiş, çevreyi rahatsız ettiği için kesilmiş.
    suriyeliler her ışıkta önüme atlıyor, onları ne yapacağız?
  • farklı olan herşeye karşıyız.güzel olan herşeye karşıyız.sanata,bilime,güzelliklere karşıyız.size yetki veren belediyenin mührüne basayım.
  • neyse ki adami balyozla kirmaya calismamislar.
  • belediyelerde nasıl zabıta olunduğunu bilen arkadaşların şaşırmayacağı cezadır.

siz öğretmenlere, doktorlara saydırın anca.
  • sanata düşmanlar.. dilenmiyor emeğini sergiliyor, istersen izliyorsun, istersen bozuk paranı bırakıyorsun.
  • silkmedilerse yine ucuz yırtmıştır.
    biliyorsunuz bu ülke insanı sanatın içine tükürür, sonra da...
    neyse.
  • para kazansa ne olur lan değişik!

çeşme zabıtası sıkıyorsa önce sabaha kadar bangır bangır müzikle çevreye rahatsızlık veren mekanlara ceza yazsın.

küçüklüğümden beri zabıta sevmiyorum, işgüzarlığa bu kadar açık başka iş var mı bilmiyorum.

bu arkadaşın yerinde olsam kesinlikle ödemez hatta belediyenin önünde her gün aynı saatte sanatımı icra ederdim.
  • sokakta kadına şiddet uygulasa ceza almazdı