*

şükela:  tümü | bugün
 • herhangi bir konserin playback olarak yapılan versiyonun tam tersi.
 • cansızının nasıl bir performans sergileyebileceği tartışılır durum. (playback'e cansız performans dedirtmem, hatta ona performans bile denmez öle çıktı kıpırdıo denir durumu)
 • bu gece haluk leventin performansının sergilendiği program ayrıca. en tez zamanda feridun düzağaçı beklemekteyiz.
 • bu hafta yayinlanan ve mor ve otesinin konuk oldugu bolumu yeni baslamis olan ve cilgin kizlarin harunun sesini bastirdiklari program. boyle giderse 3 sarkiya kadar "mor ve otesi manyaklari adina" bu kizlar sahneye el koyar; tum sarkilari da kendileri soylerler..
 • her nedense matah bişeymiş gibi gösterilir bu. bazı müzik dinleyicileri için olmazsa olmazdır. tamam kötüdür vs demiyorum ama tü kaka edilen playback neyse şarkıları canlı okumakta buna yakın bir mevzudur. ne çok azdır ne de çoktur. ama neden abartılır, insanları mest eder anlamış değilim birader.
  düşün şimdi... 2-3 arkadaşınla izbe bir bara gitmişsin, mekan sahibi dayamış murat yılmazyıldırım'ı cd'den kulağının dibinde civili civili tekrarlanıp duruyor. şimdi bu durumda sanki ses murat abinin ağzından çıksa daha az acı çekeceksin? ulen adam zaten kötü işte ne diye illa organiği olacak dolaysızı olacak diye kasarsın ki? üzerinde pause tuşu olan bir müzik çaların getirdiği müsterihliği o adam tek başına nasıl verebilecek zaten sana?

  şaşırıyorlar işte insanlar bazen. hatta bazen şöyle diyaloglar bile olabiliyor;

  - beril akşama gwen stefani konseri varmış kesin gidelim yarim ha?
  - aa evet kesin gidelim tabi berkcim ben onun davulcusuna müptelayım sen zaten gwen stefani'nin sol kalçasına mütedeyyin eğleniriz çosarız

  sanki gwen stefani konserde sol kalçasını üzerine vazelin sürülmüş halde berk'e tepside ikram edecek. sanki gwen'in davulcusu* beril'e bagetlerini bırakacak. nedir arkadaş? mevzu hepi topu kuru kalabalık içinde tepişmek olacak işte. 1/15.000 gwen stefani ilgisi düşecek bağrına. çok gerekli değil esasen. ama dikkat et, konsere kesinlikle gitme de demiyorum. git. yaradan rabbinin adıyla git. ama bu konsere gitmek yerine d&r'dan 2,95 ytl'ye tuğba özay'la pilates vcd'si alıp evinde izleyip asılan adama da bok atma. onunki de yanlış değil unutma.
 • http://www.facebook.com/…formans/87083728051?v=wall böyle bir facebook grubu var, çok güzel videolar, şarkılar falan eklemişler, saatlerdir dinlemekteyim.
 • dunyada hicbirseye bu kadar uyuz olmam. milyonlarca kere kaset kaydini dinlediginiz ve asik oldugunuz parcanin, parcayi soyleyen ve aslinda sizin de cok sevdiginiz kisi tarafindan katledilmesine goz yummak zor istir.

  bu nedenle konsere gitmeyi sevmem, konserdeki sanatci sarkiyi kasedinde okudugu gibi okumadigi surece. evet cok ameleyim, canli performans i sarkinin katli olarak goruyorum, kasetteki gibi ya da daha iyi soylenmedikce.
 • dünyada sergilenen en iyilerinden bir tanesine şuradan ulaşılabilir.
 • canlı performans her sanatçının altından kalkabileceği yük değildir.

  günümüzde çoğu sanatçının stüdyolarda seslerinin değiştirilerek halka iyi sesmiş gibi lanse edilip popüler olan birçok çakma sanatçı var. kendine gırtlağına güvenen güvenen gerçek sesler hiç çekinmeden canlı olarak bulundukları her ortamda söylüyorlar. ibrahim tatlıses bülent ersoy bunlardan sadece ikisi.
 • zordur. canlı yayında canlı söylemek daha zordur. hele bütün dünyanın canlı yayınladığı bir yarışmada canlı söylemek daha da zordur. ama anabel conde için o kadar da zor değildir.