• ak partiden önce sufle yoktu, ak parti geldi millet sufle gördü.
    bakın bir gecede binlerce haneye sufle girdi, bu refahtır.
    oley
    edit: imla
  • winterfell desen diyecek. vallahi diyecek billahi diyecek. önce bi dorne yaptım arada.
  • montaj olmasını istediğim video.
    bu kadarı da pes.

edit: canlı yayında farkeden arkadaşlar varmış.

bir devir böyle bitti arkadaşlar. hayırlı olsun.
    bunları hafızanıza iyi kazıyın, ileride çoluk çocuğumuza anlatacağız.

edit 2: ya şaka gibi ya kdkdldldkdldm yarıldım.
    yayın tekrarını izlemeye koyuldum. sunucu açılış yapıyor, bulundukları meclisten bahsediyor. "ufak bir de uyarı yapmam da fayda var; salonun akustiği özel ve bunu da zaman zaman yayını izlerken siz izleyecilerimizde farkedecekseniz." diyor. (1.55). kdkdkdksk

1 dakika sonra erdoğan'a - daha 10 saat önce bulunduğu şehri unutan reis- biri mersin, tarsus diye fısıldıyor. (2.59)

kdkdkdkdkdkdlldldldldkdkd

edit 3: bunu duyan habertürk durur mu hiç kaldırmış videoyu. *
    ben durur muyum yapıştırdım cevabı 1.31 ve 2.41

edit 4: adamlar çalışıyor yav helal olsun.
    her şey sizin güne umutlu ve gülerek başlamanız için.* 1.40 ve 2.50
  • zamanında kıbrıs fatihi ecevit'in yaşlılık halleri ile dalga geçen reyiz, şimdi enerjisi bitik bir halde sufle alıyor. yanlış olmasın, daha önce de kartonlarla ya da sufleler ile kendisine zaten söylemesi gerekenler iletiliyordu, ama şu an daha da belirginleşmiş, tüm bu olmakta olanlar...

inansam, kader diyeceğim...
    ya da ne bileyim, "kınadığını yaşamadan ölmez insan" diyeceğim ama,
    ecevit'in sufle aldığını da hatırlamıyorum.
    sadece yaşlanmıştı, o da çok doğal. tek falsosuydu yaşlanmak hatta...

eee reyiz, çocukluğumuz ve gençliğimiz seninle geçti ama,
    artık inceden değişim vakti, olgunluk senelerimiz için...
  • kaynak.
    alternatif kaynak. 2:30 civarlarında görülebilir.

dikkatli dinlendiği zaman fark edilen gerçek. önce mersin sonra tarsus şeklinde fısıtlı geliyor kulaklıktan.

edit: kulaklık değil de gazeteciden geldiğini söyleyenler var. olabilir. ben ortamın akustiğinden ötürü falan kulaklıktan gelen yankı diye düşündüm.

alternatif kaynak için cunku esegin zkinden dolayi ve bozosnn'a teşekkürler.
  • başlığı okurken tatlı zannedip yok artık dedim.
  • canlı yayın için söylersek acınacak bir durumdur.
  • bunu gündemden düşürmemeliyiz.

birkaç saat önce nerelerde miting yaptığını hatırlamayacağını düşünen bir yardımcısı var.
  • yıllardır itinayla konuştuğu her programdan, yaptığı her mitingten, parsellediği haber programlarından kaçmaya çalışmış biri olarak son bir aydır tüm adayları olduğu gibi tayyip erdoğan’ı da sıkı takip ediyorum.
    hiç görmediğim kadar yorgun ve bıkkın görünüyor. hakimiyeti kaybetmiş durumda.
    bunu geçen haftaki promter kazasında da gördük. tamam hazırlanan bir metin var ve bir an kayboldu, olabilir böyle şeyler. eğer ne yaptığını biliyorsan ve gerçekten yapmak istiyorsan hemen toparlarsın. konuya hakimsen zaten son cümleye kendi kafandakini ekler ordan yürür gidersin. değilsen de espri yaparsın, birine sataşırsın kaynatırsın. öyle donup kalmak pek hayra alamet değil.
    sufle de aynı durumu işaret ediyor. sanki orada olmak istemiyor, birileri zorla getirmiş, bitse de gitsem diye düşünüyor.
    bir insanı bu hale ne getirir bilmiyorum ama birilerinin kahramanıyken gülünecek hale düşmek onur kırıcı.
    normalde bu tür şeylerle dalga geçilmesine karşıyım ama zamanında kimlere nerelerden vurdu hatırlıyorum. siyaset böyle pis bir şey işte, birilerini ittiğin çamurda gün gelir kendini bulursun.
    bazen yenilgiyi kabul etmek, vazgeçmek, geri çekilmek zorlama bir zaferden çok daha iyidir.
  • dış güçler dedikleri sakın bu dışarıdan konuşan dış ses olmasın?
hesabın var mı? giriş yap