şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cannabis sativa (esrar’ın latince ismi )bitkisinden elde edilen yağ özellikle kanser hastalarının terminal (ölüm sürecinde) acılarını azaltabilmek amacıyla kullanılmasını uygun gören doktorlar mevcut.
  aslında bazı ülkelerde, kanser hastalarının sadece “terminal” safhasında değil kemoterapi almayan hastalar tarafından da kullanılıyor ve binlerce insanın iyileştiği konusunda yayınlar yapılıyor.
  kenevir yağı abd ve hollanda’da üretiliyor ve küçük şişeler içindeki yağ 5000 euro civarında. izinli ve patent sahibi ülkelerde tıbbi amaçla kullanılıyor ama ihracı yapılamıyor.

  not: neden böyle bir başlık ve açıklama var derseniz çok yakın bir arkadaşım kanser tedavisi görmekte ve kendisine doktorların pek yorum yapmamasına rağmen bu yağdan getirterek kullanmasını sağladık ve geçen süre zarfında tıbbi sonuçlarında iyileşme olduğunu gördük. ( yağdan önce yapılan tedavide pek bir ilerleme görünmüyordu. ) sanırım bu cannabis oil’ in ciddi ciddi kanseri önleyici ve iyileştirici etkisi olduğu düşündürtüyor. !

  umarım çare arayan suser lere bir nebze bilgi kaynağı olabilmişimdir.
  sağlıkla kalın suserler.