• bundan yaklaşık 15 yıl kadar önce, metal gruplarının resimlerinin basılı olduğu siyah t-shirtlerin moda olduğu zamanlarda, annem pazardan mı ne bir tane böyle t-shirt almıştı bana.

baktım, baskısında zombi gibi adamlar, gotik karkaterle yazılmış ''cannibal corpse'' yazısının arkasında bağırırken/çığırırken poz vermişler. yani tip olarak korkutucu bir gruptur (bu da tanımımız olsun).

''bu ne ya'' dediydim, ama arada bir de giyiyordum işte. sonuçta o yaşlarda gidip üstümüze başımıza alışveriş yapmak gibi bir konsepte sahip değildik. ne alınırsa giyiyorduk işte.

neyse, bir gün ben yine bu t-shirtle dolaşırken, tanıdık bir abi, ''vay cannibal corpse ha, dinler misin?'' diye sordu. o zamana kadar bryan adams'ın everything i do'su dışında yabancı parça dinlememiş olan ben, ''eh yani, dinlerim arada ya iyi gruptur'' filan diye bir şeyler geveledim istemsizce. hoşuma gitmişti sanırım pek ümit bağlamadığım bir giysimin manayla takdir görmesi.

sonra o benim favori t-shirt'üm oldu. arkadaşlar sorduğunda, ''bilmiyor musunuz oğlum, ''kenıbal korps'', sağlam grup'' filan diye çıkışmaya başladım. o gazla gidip bir de manowar baskılı t-shirt aldım ama ilk göz ağrım kadar hit olmamıştı o.

uzun lafın kısası, 1 yıl filan ekmeğini yedim bu abilerin. karşılığında şu yaşıma kadar tek bir parçalarını bile dinlemişliğim olmadı, böyle de vefasız, kadir kıymet bilmezin biriyim.

üstüne öküz gibi orhan gencebay filan dinliyordum o t-shirt'ü giyerken filan var ya, katıksız odunmuşum lan, şimdi fark ediyorum!
  • nezih death metal yapan bir grup.. death gruplari ichinde en anla$ilabilirlerden biridir :)
  • "bi gece gitarları akord etmeyi unutacak kadar sarhoş olarak sahneye çıktık.kimse farketmedi bile..." diye demeç veren death metal grubu.
    (bkz: florida death metal akimi)
  • death metal'in emektar ve efsanevi grubu.

bu grup hayranları tarafından, tıpkı black sabbath'ın dio ve ozzy dönemi diye ayrılması gibi chris barnes ve george fisher (bkz: corpsegrinder) dönemi diye ayrılırlar. eski cannibal corpse fanları yeni albümleri beğenmez, yeniler eskileri.

şayet george fisher gruptan ayrılırsa veya başına bir iş gelirse, yerini murat bardakçı ile doldurabilirler.
  • vokal george fisher'in boyun kasları kafa sallamaktan yarım ton ağırlığına ulaşmış nerdeyse. adam bir pervane yapıyor, sahnenin önünde ne kadar seyirci varsa ferahlıyor.. evet, şarkı sözleri fazlasıyla aşmış; ama bu insanı daha da kudurtuyor. ben hiç şikayetçi değilim en azından.
  • yanilmiyorsam zamaninda barbara bush bir basin toplantisinda "cocuklarimiza boyle igrenc muzikleri yasaklamaliyiz" diye bir aciklama yapmisti elinde butchered at birth kasedi varken. ertesi hafta icinde kaset abd'de 1 milyon adet satarak rekor kirdi.
  • psikopat kaset kapakları vardır bunların.. kadınların karnını parçalayıp bebek çıkaran zombiler, yok efendim taze dalağı kanı üstündeyken yiyen külhaniler, tribünde falçata sallayan fanatikler.. ne ararsanız vardır.. biriki klipleri dışında tek gördüğüm ve duyduğum yer jim carreynin ace ventura filmidir.. bunların bulunduğu anekdotu, jim abinin miami dolphins takımının sembolü olan yunusu ararken bi konser salonuna girmesi ve orada bunların hıaarrggh şeklinde çalıyo olmaları olarak özetleyebiliriz..
  • - bir parçası vardı adını hatırlayamadım..
    - mırıldansana biraz..
    - şöyle birşeydi.. röhööööööööö
    - hmm.. çıkaramadım.

*
  • "she was so beautiful, i had to kill her" gibi şarkı sözleri yazan gönül insanları. corpsegrinder'ın chris barnes'e nazaran bu gruba daha çok yakıştığını düşünüyorum.
  • böğürtü operası
hesabın var mı? giriş yap