şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hayatı boyunca inandığı değerleri savunmaya devam etmesi gereken yazar. zaten bunu yaptın. doğrusunu yaptın. kısa vadede sonuçları moral bozucu olsa da uzun vadede alacağın sonuçlar gayet parlak olacak ve keyfin yerine gelecek. inandığın değerlerden ödün vermemeye devam et. kazanacaksın.
 • arkasında durmamız gereken, genç ve parlak kardeşimiz. senin yolun açık dostum, korkma.
 • doğru şeyi yaptığı için sicilini kirleten insanlarla karşılaşan vatandaşımız, gencimiz.

  lise yıllarında, üniversite de, çalışırken her daim bu ülkede makam, mevki sahibi kendi yanlışını doğru kabul ettirmeye çalışan, sonucunda da tehdit eden insanları göreceksin.

  bu yaşında yurtdışı için gerekli iletişimi sağlamışsın. bir an önce yurtdışına çıkarak kendini en az zararla kurtarabilir daha sonra ülkeye dönerek, makam mevki için senin arkadan bu insanların koşmasını izleyebilirsin.
 • yaşadıklarına şuan ne kadar üzülüyorsa gelecekte bir o kadar onurlanacak ve herkese anlatacak olan yazardır. doğruyu savunmak ve “rağmen” arkasında durabilmek er ya da geç takdir edilir. ayrıca adli siciline işlemeyeceği için hiçbir şey ifade etmeyen bir cezadır. son olarak bu başlığa es kaza bu çocuğa ceza veren öğretmenlerinin yolu düşerse; bu çocuk yarın dünyada çok güzel yerlere geldiğinde siz yine o okulda gayri bilimsel, saçma sapan işlerle uğraşıyor olacaksınız daha acısı ise bu çocuk bizim okuldan çıktı diyecek yüzünüz olamayacak, yazık.
 • herkesin yapamayacağını yapıp kimliğini ifşa etme korkusu olmadan böylesine utanılası bir olayı bizlere de anlattığı için çok takdir ettiğim genç arkadaşımız. ayrıca da nick seçimi on numara!
 • üst insan. iddialı ve de hatta abartılı bir tanım yaptığım düşünülebilir ancak ilgili entry'sinden sonra (bkz: #69139094) çok nadir yaptığım biçimde, geriye dönük olarak bütün entry'lerine tek tek hızlıca bir göz attım. zaman zaman zihnimde soru işaretleri belirmedi değil, gerçekten bir lise öğrencisi olabilir mi diye. zira kurduğu cümleler, seçtiği kelimeler, ilgi duyduğu konular üzerindeki analizi, düşünce biçimindeki derinlik ama her şeyin ötesinde kendini ifade ediş tarzında hakim olan rafinelik, özgüven ve hazımla örülü şık bir donanım; özellikle günümüz türkiye'sinde o kadar bulunmaz hint kumaşı kategorisine sokuyor ki kendisini, ailesini de özellikle tebrik ediyorum kesinlikle ve kesinlikle yalnızca türkiye'nin değil, insanlığın gururu olabilecek potansiyelde çok özel, saygı duyulacak nitelikte bir çocukları olduğu için. yolun açık olsun sevgili @cannibal lecter.
 • "deyişik" bir çocuk bu.
  büyüyünce büyük adam olacak, ablasını gururlandıracak. *
  ama o zamana kadar onu yorumlarımla gıcık etmeye, arada laf sokmaya, bazen de beğenmemiş gibi yapmaya devam edeceğim.
  o artık bir odtü'lü.
 • iyi işler başaracağına inandığım, özellikle siyasetle ilgili yaşının ilerisinde bir birikime sahip olan badim. kendisi bir yerde haksızlık olduğunu düşünüyorsa asla susmaz ve düşündüklerini dile getirmekte çekincesi olmaz. bazen çabuk sıkılma huyu tutsa da sohbeti hoştur.
 • az önce kendisine komik gelmeyen bir enrty yazdığım için beni engellemiş yazar. kendisinden bu şekilde haberdar oldum ve bir baktım ki; sonsuz özgüvenli, her konunun uzmanı klasik bir ekşici. başarılarının devamını dilerim tabi, ders notu falan isterse çekinmesin. : )