şükela:  tümü | bugün
 • 1996 yılından bu yana üretilen canon telesi, sabit odak aralığı, usm, l serisi olması, say say bitmez almak için bahaneleri.

  * 8 gruptan 10 optik eleman
  * 8 bıçaklı diyafram
  * 18° çapraz görüş açısı
  * 0.9mt'den netlik
  * 0.19x büyütme oranı
  * 72mm filtre çapı
  * 82.5 x 112mm
  * 750gr

  http://www.canon.com/…/telephoto/ef_135_2l_usm.html
  http://www.usa.canon.com/…tegoryid=153&modelid=7312
  http://www.canon-europe.com/…gth/ef_135mm_f20l_usm/
  http://www.the-digital-picture.com/…ens-review.aspx
  http://www.mir.com.my/…nses/ef135mmf2lusm/index.htm
  http://www.flickr.com/…uss/72157604392408599/page9/
  http://www.fredmiranda.com/…=34&sort=7&cat=2&page=1

  ucuz yollusu: canon ef 135mm f/2.8 soft focus
 • canon'un gelmiş geçmiş en iyi lensi olarak anılan lens, keskinliği ve renk doygunluğu üst seviyededir, her ne kadar 135mm dar açı,ve f2 değerini kontrol etmek zor olsa da, özellikle full frame makinalarda elde edilen fotoğrafın kalitesi kat be kat artmaktadır.
 • 135 mm olması ve sahane diyafram acıklıgıyla guzel bokehlere sahip portre lensidir.
 • bundan bi tane aldım, bir daha da başka bir lens alasım kalmadı, gelmedi. kırılmasın çizilmesin sadece bunu bin yıl kullanırım, o kadar iyi.
 • canon kullanan insanların fetiş objesi. genelde canon lensleri incelerken benchmark olarak bunu gösterirler. henüz kendisine görme, dokunma, makineme takıp deneme şansına erişemedim ama kesinlikle maddi sıkıntılar aşıldığında edinilmesi gereken lenslerin başında geliyor.

  http://www.photozone.de/…_eos_ff/430-canon_135_2_5d
  http://www.slrgear.com/…duct.php/product/158/cat/10
 • aklıma yine düştü son zamanlarda bu güzellik. ve evet daha önceki entry'den sonra kendisine dokunma, makineme takma ve hatta daha büyük hayvanlık yapıp bir canon eos 1ds mark iii üzerinde deneme şansına eriştim.
  nasıl oldu bu peki?
  çok sıkıldığım ve film banyo ettirmeye gittiğim sıradan günlerden birinde, canım sıkıldı ve sirkeci'deki erkayalar'a girmeye karar verdim. maksadım sadece dalgasına o zamanlar yeni çıkmış canon ef 70-200mm f/2.8l is ii usm'in erkayalar tarafından kitlenecek fiyatını sormaktı. boynumda pek sevgili ortağım eos 3'le birlikte içeri girdim ve görevliye yaklaşıp fiyatların ne kadar oha oha durumda olduğunu öğrendikten sonra aklımda bir anda "lan 135mm ne kadar acaba?" sorusu düştü. bari onu da sorayım diye sordum adama. çok höykürtecek bir fiyat sorduktan sonra gayet ciddi "deneyebilir miyim lensi?" diye sordum ve gariptir adam da aynı ciddiyetle "pek tabi" diye dolaptan aldı verdi bana lensi. e tabi elim ayağım dolaştı bir birine. epey ağır ve güven veren bir lens. geleneksel l serisi kalitesinde. zaten hayvan gibi ışık alıyor. dayanamadım taktım makineme. ama bahtsızlık odur ki pili yanlış taktığımdan ötürü makine açılmadı. vizör hayvan gibi aydınlık, çok güzel görüntü, keskin, netleme halkası oldukça güzel, ne çok sert ne de çok yumuşak, tabi l serisi olduğu için hiç bir oynama yok -lens weather sealed zaten- ama makine açılmadığı için çalışmıyor, ben de delirmekteyim tabi. peki görevli abicim n'aptı? "makine sorunluysa durun eşdeğer makine vereyim, vizörü aynıdır bunun da " diye çıkarıp aynı dolaptan, elime eos 1ds mark 3'ü tutuşturdu. ağladım tabi bi süre. sonra lensi alıp eos 1ds mark 3'e taktım. netleme performansı inanılmaz. hem ring type usm hem de f/2 bir lens olduğu için 1ds mark 3'teki cross-type netleme sensörlerinin hayvanlar gibi çalışmasından dolayı netlik inanılmaz keskin ve hızlı. bir kaç kare çektim makineyle zaten o ayrı orgazmik bir mevzuydu. hiç girmiyorum oraya. büyük bir yas ve hüzünle makine ve lensi teslim ettim abiye, teşekkür ettim ve çıktım.
  son söz; kısaca toparlayacak olursak, müthiş bir haz yaşamama vesile olmuştur bu güzellik. ayrıca gerçekten de şanını sonuna kadar hakettiğini kanıtlamıştır. fiyatı mı? bilmeyin daha iyi.
 • bir karakter lensidir. her ise kosan, cok yonlu insanlarin tercihidir. konsantre oldugu seye kendini veren ayni oranda disardan kendini soyutlayabilen, motivasyon ihtiyaci olanlarin asik oldugudur.
 • özellikle portre çekimlerinde, eğer karşınızda bebek gibi tene sahip bir model ya da bizzat model olarak bir bebek yoksa, keskinliğinden dolayı tüm kusurları fazlasıyla gözler önüne serer. o yüzden çok kafa karıştırabilir zira özellikle portrelerde her ne kadar saç gibi detaylı şeyleri yakalamak güzel olsa da biraz yumuşaklık fotoğrafı daha hoş hale getirir. o yüzden alınırken ne kadar heves edilirse edilsin iyi düşünmekte fayda var. surattaki en küçük sivilceleri dahi görmek hoş olmayabilir yani.
 • almayı çok istediğim yalnız aps-c sensörüm yüzünden 216mm eşderi bir lens haline geleceği için çok kullanışsız kalacak diye korkmaktayım.
 • tamamen geniş açıya olan üstün ilgimi taçlandırmak için pentax hayranı olan ben ff geçtim. söz konusu şey dediğim gibi geniş açıyı daha iyi ve daha az distorsiyon ile çalışabilmekti.
  ta ki 135mm f2 ye kadar. fotoğraf üzerine tüm anlayışım değişti. tamamen değişti. baştan sonra değişti.
  canon eski cam objektifleri dışında yeni nesil lensler içindeki en iyi lens olarak gösteriliyor.
  verdiği renk tonları olsun, inanılmaz keskinliği olsun, af hızı olsun.
  bu lensi anlatmak biraz anlamsız bir çabayı ortaya koyuyor. bu sebeplen >> http://www.flickriver.com/…anon/canonef135mmf2lusm/

  buna alternatif olarak canon ef 70-200mm f/2.8l is ii usm gösteriliyor. ama olamaz.
  sabit odak olması sebebiyle max ve min odaklama mesafeleri tam bir bokeh canavarı haline dönüşüyor.
  velhasılı kelam portre çekmeyi sevenler için alınabilecek en iyi portre lensidir.