şükela:  tümü | bugün
  • canon un 1000d ve 1100d serilerine devam niteliğinde üretmeyeceği makine. amaç mft* sistem kameralar ile boyut anlamında kapışabilecek bir kamera çıkartmaktı, ve bu hedefe de panasonic gh3'ten daha ufak olan bu kamerayı tasarlayarak ulaşmaya çalışacaklardır. canon 1000 ve 1100d nin aksine, canon son model bir sensör ve dokunmatik bir ekran kullanacaktır ve fiyatı da makinenin gayet tuzlu olacaktır. bunun haricinde de canon 1xxxd serisine devam edecektir. lan nerden biliyon bunları yarraam demeyin, tahmin ediyorum, yoksa olmayabilir de, böyle çok iddialı konuştuğuma bakmayın canon'da falan çalışmıyorum yani!

canon eos m ile mft ve diğer aynasız gövdelerle kapışabilmeyi umut etmişti, götünde patladı, bu da birazcık öyle duruyor gibi. bakıp göreceğük ilerleyen günlerde.

sevgiler saygılar

cedric bambılbii
  • canon'un en küçük dslr fotoğraf makinesidir,116.8 x 90.7 x 69.4 mm boyutlarında ve 407 gram.dıgıc 5 işlemci,100 ile 12800 arasında değiştirilebilen ıso ayarı, 9 noktalı odaklama sistemi vardır.

teknik özellikler

dıgıc 5 görüntü işlemcisi
    18 mp efektif çözünürlük
    aps-c sensör (22.3 x 14.9 mm sensör boyutu)
    saniyede 4 kare çekim
    3 inç clear view lcd ıı ekran
    28 jpeg / 7 raw kayıt yapabilen önbellek
    ıso 100 – 12800
    full hd (1920 x 1080 piksel, 30 fps) video çekimi
    video çekiminde manuel ayar imkanı
    harici mikrofon girişi yok
    mini hdmı görüntü çıkışı
    %95 kapsama alanına sahip vizör
    ef ve ef-s objektif desteği
    116.8 x 90.7 x 69.4 boyutlar
    407 gram ağırlık (batarya ve pil dahil)

edit: @dedi yazar uyardı harici mikrofon girişi varmış.
  • canon rebel t5i ile arasında gidip geldiğim makinecik.
    evet makinecik. çünkü mini minnacık.
    dünyanın en küçük digital slr kamerası. avuç içi kadar mutluluk!
  • canon'un üretim teknolojisinin geldiği son noktalardan birisi. dünya'nın en küçük dslr'ı... kusuru ise segmentine göre pahalı olması.
  • geçen senenin birincisi olan nikon d5100'e göre özellikleri hayli hafif kalmasına rağmen tıpa awards 2013'te en iyi giriş seviyesi dslr seçilen makine. ağırlığının da hafif olması etkili olmuş sanırım...
  • nikonun giriş seviyesi makinaları gibi içinde odak motorunun olmaması söz konusu mu merak ettiğim minnak slr.
  • canontürk'te, mert gündoğdu tarafından ayrıntılı şekilde incelenmiştir. küçük ebatlarıyla, bilhassa seyahat eden fotoğraf severler ya da yedek gövde edinmek isteyenler tarafından tercih edilebilir.

http://www.mertgundogdu.com/canon-100d-incelemesi/
  • önce 500d sonra 550d ile devam etmiş şahsımın bugün sahip olduğu yeni canon. cidden küçük. fakat beni boyutundan çok boyutuna göre yaptığı iş çekti açıkçası. testlerde üç rakamlı serinin en üst ıso performansı puanlarını aldığını görünce 600d'den vazgeçip bunda tercih kıldım. 600d ile benzer bir fiyat aralığında seyrettiği için arada kalmıştım. şu andaki vatan fiyatı 1500 iken doğubank'tan 1350'ye (9 taksit) aldım. internette de bu fiyata bulmak mümkün. hayyam'da hiç bir dükkanda yokken doğubak'ta da sadece iki dükkanda bulabildim. bulmuşken alayım dedim. buralarda aramak yerine interneti tavsiye ederim. fiyatlar ya aynı ya da daha yüksek ilgili mekanlarda. üstüne bir de aramakla uğraşıyorsunuz.