şükela:  tümü | bugün
  • canon eos 5d mark iv yerine duyurulması beklenen gövde olacaktır muhtemelen, olur da canon isimlendirme konusunda yaratıcı başka fikirlere başvurmazsa.
    2016 son çeyreği ya da 2017 ilk çeyreğinde görmemiz olası.
  • canon türkiye'den bi herif (erkayalardan geçtiğini söylemişti) 5ds ve ikizi model duyurulduğu sırada başka bir etkinlikte (octostore/izmir/ito) altını çize çize "5d mark iv" ol-ma-ya-cak. bu iv yerine üretilen model(ler) demişti. daha o sırada bile ben puhahaah diye gülmüştüm götünden salladığı bilgiye.
    neyse. o zaman da dedik olacak diye. şimdi de m-v için neden bir yıl içinde olmasın ki diyorum. tabi iv daha yeni geldi. v için en az 1 yıldan fazla beklenebilir. hoş tabi ds gibi bir ara sürüm de yapabilir. artık rekabet çok hızlı çünkü.
  • 2020 de çıkacak olan body.
  • çıktığında almak için şimdiden hazırlanıyorum, video performansı hiç kuşkusuz iyi olacaktır.
    hayalimdeki youtube projeme start vereceğim makine olması dileğiyle, güzel ve etkileyici bir bilim/teknoloji kanalı için 2016’dan beri sürekli bişeyler öğrenmeye çalışıyorum umarım başarıya ulaşabilirim.
  • merakla ve heyecanla beklediğim ama bir canon-zede olarak, yine hayal kırıklığına uğratacakları yönünde büyük beklentiler içine girdiğim canon modelidir.

mark ıı ile dünyanın en büyük satış/performans/ memnuniyet rakamlarına ulaşıp, ondan sonra gelen iki seride de beklentileri tam anlamıyla karşılayamamak, anca canon'un yapabileceği bir işti...

aynasız sektörüne girişi ve gelişmesi yönündeki fecaat üretim ve pazarlama hatalarını, artık açıköğretim işletme okuyan çocuklar bile öğrendiği için tekrar etmeyeyim...

özetle; olur da canon'u yöneten şaşkınlar, hepimizi fena şaşırtıp da ayna candır gençler deyip kafamıza balyoz vurulmuş hissiyatını yaşatırsa, lenslerinin hatrına yine bir nebze aklımızı çelebilir. ama bu modelde de çuvallarsa 2020li yıllar, çok değişik işlere gebe olabilir...

olympus'un ismini başkasına bırakıp, sektörden, arkasına bakmadan kaçtığını belirtelim... arkası da gelir...
  • canon eos r5'in çıkmasıyla birlikte aynasızlara ağırlık vereceği söylentisi dolaşan canon'un iptal edeceği iddia edilen modeli, şimdiye kadar dinlediğim profesyoneller aynalı modellerin halen birincil tercih edilen makineler olduğunu belirtiyor, böyle bir durumda bu efsanevi seriyi sonlandırmazlar diye ümit ediyorum. şayet piyasaya çıkacak olursa canon eos 60d gibi bir aps c'den sonra alacağım ilk full frame makine olacaktır.