şükela:  tümü | bugün
 • canon'un yazıcı, resim basma ve cd basma özellikli serisi. ozellikle ip4000 oldukca sessiz ve hızlı. dış tasarımıda fantastik gerçekten.
 • linux driver'i şuradan çekilip indirilebilecek olan printerler. canon pixma ip1000 gibi ucuz modelleri mevcut olsa da kartuşlarının doldurululamaması felakettir, gerçi kartuşlarının fiyatları fazla el yakmıyor.
  http://mambo.kuhp.kyoto-u.ac.jp/~takushi/
  ubuntu/xubuntu/kubuntu kullanıcıları için şöyle bir rehber de mevcuttur.
  http://ubuntuforums.org/….php?p=2392916#post2392916
 • elimde bulunan mp610 modelinde tüm canon sülalesine küfrettirecek bir özellik var. mavi kartuş bitti ve tüm yazıcı kapandı. yanisi şu, kartuşu değiştirmediğiniz sürece işlerinizin %99'unu oluşturan siyah/beyaz çıktıları dahi almanıza izin vermiyor. yetkili ibişler buyurdular ki; "ama beyfendi multi-color inkjetlerde kartuşlardan biri boşalırsa sistem kitlenir. bigi bigi bigi...."
  oysa böyle birşey yoktu eskiden. en fazla ekrana "kartuş bitti alooooo" türünden ikazlar çıkar filandı. şimdi insanlar kartuş alsınlar diye böyle bir hinlik tezgahlanmış. ha bu arada ne mallarını satarken, ne de kullanma şeyinde bu yönde bir uyarı yok. ancak başınıza gelince anlıyorsunuz.
  şu da var, birkaç yıl sonra bunların kartuşlarını da bulamayacaksınız. hiçbir tedarik garantisi yok malum.
  tartışma konusudur korsan/orijinal mevzuları. printer kartuş dolum işine öteden beri sıcak bakmam. nedeni hatalı/kalitesiz dolum yüzünden komple aleti çöpe gönderme riskidir. şimdi düşünüyorum da müşterisine bu gözle bakan, ufak cinliklerle -kullanmadığı- kartuşu "zorla" satın aldıran bu firmalara herşey müstahak.
  (ara: orospu çocukluğu)
 • canon yazıcı serisi. türkiye pazarında da yoğun olarak ve bazı modelleri uygun fiyatlara satıldığından kullanıcıları uyarmak lazım.kalite olarak oldukça tatmin edici olan bu seride kartuş doldurmak pek mümkün değildir.kartuşları chipli olan bu sistem sadece orijinal canon mürekkebi içeren kartuşları tanır ve kullan-at sistemi ile çalışır. canon cl ve pg serisi kartuşları doldursanız bile randıman almanız pek zordur. eğer kartuşlarınızı kendiniz doldurabileceğiniz bir mürekkep püskürtmeli yazıcı arıyorsanız pixma serisi sizin için uygun değildir.

  (bkz: canon pixma mp160)
  (bkz: canon pixma mp190)
  (bkz: canon pixma mp180)
 • yeni reklam kampanyasında ses heykellerini kullanmış olan yazıcı:

  http://bigumigu.com/…/30/canon-pixma-ses-heykelleri
 • mg2150 kodlu ürününün kullanım klavuzunda usb kablosu olmadan ürünün çalışmayacağını bildiren bir yazı var ancak aynı cümlenin tam olarak ortasında parentez içinde usb kablosunun pakete dahil olmadığını da eklemişler. ilginç.
  para verip aldığınızda asla ve asla çalışmayan ürünleri olan canon serisi ürünü. tekerleksiz araba satmak gibi birşey işte.
 • bir süredir mg4250 modelini kullanmaktayım. tam fiyatının* yazıcısı diyebilirim. kötü değil kesinlikle ama çok iyi de değil. aslında aklım, kartuşları bittikçe 20 tl'ye doldurulabilen profesyonel modellerde kaldı. ama eve hepsi bir arada türünden bir yazıcı gerekiyordu, mg4250 de diğer markaların benzer modelleri arasında yaptığı işe göre en hesaplı olanıydı.

  yine bunun gibi çok fonksiyonlu ve biraz daha üstün teknik özelliklere sahip bir epson modeline de baktım. fiyatı 350 tl'ydi ve kartuşu daha az dayanıyordu. baskıları daha kaliteliydi ama aradaki 170 tl'lik fiyat farkını haklı çıkaracak kadar da değildi. tasarımcı vs. olmayıp baskının detaylarına takılmayan birisi zaten ikisinin arasındaki farkı algılamayacaktır bile.

  beni esas mutlu eden, pixma'nın sorunsuzluğu oldu. en son 90'larda mürekkep püskürtmeli yazıcılar kullanıyordum. dakika başı kağıt sıkışması, bir gün bile kullanmasam başlığın kuruyup tıkanması, başlamamış baskıyı iptal et dedikten 3-5 dakika sonra baskının %90'ı tamamlanmışken iptal etmesi ve bunu engellemek için kapatıp açma durumunda da yazıcının toptan çalışmaz hale gelmesi gibi bir sürü sorun yaşardım. son 15 yılda baskı kalitesinde çok önemli bir artış olmamış ama sorunsuzluk meselesi gördüğüm kadarıyla çözülmüş.

  yazıcıyı şu anda evde en çok airprint'le kullanıyoruz. iphone ya da ipad'deki fotoğrafı ya da belgeyi bas deyince ayarla mayarla uğraştırmayıp hemen basması gerçekten harika. airprint ve benzeri teknolojileri destekleyen diğer yazıcılar da böyledir muhakkak ama ben ilk kez kullandım ve çok memnun kaldım.

  http://www.canon.co.uk/…0_mg2250_mg3250_mg4250.aspx
  http://alatest.co.uk/…xma-mg-4250/po3-193689614,31/
 • reklamları zoraki tıklattırıyor insanı, bir türlü gitmiyor yoksa*
 • 120 tl'ye alınabilecek en iyi yazıcılarından biridir.