şükela:  tümü | bugün
 • death is nothing at all... i have only slipped into the next room. i am i and you are you... whatever we were to eachother that we are still. call me by my old familiar name.
  speak to me in the easy way which you always used. but no difference into your tone, wear no forced air of solemnty or sorrow.
  laugh as we laughed at the little jokes we enjoyed together.play, smile, think of me, pray for me.
  let my name be the household word that it always was.
  let it be spoken without effort, without the ghost of a shadow on it.
  life means all that is ever meant.
  it is the same as it ever was: there is absolutely unbroken continuity. what is death but a negligible accident?
  why should i be out of mind because i am out of sight?
  i am waiting for you for an interval, somewhere very near, just around the corner.

  canon scott holland
  1847-1918
 • ''death is nothing at all'' isimli muhtesem yazisinin cevirisi su sekildedir:

  "ölüm hiçbir şey. hiçbir anlamı yok. başka bir odaya geçmek gibi sadece. ve her şey eskisi gibi var olmaya devam ediyor. ben benim, siz sizsiniz ve beraber, hevesle yaşadığımız eski hayatımız dokunulamaz ve değiştirilemez. birbirimiz için neysek hala oyuz. şu eski her zamanki ismimle çağırın beni. her zaman konuştuğunuz gibi konuşun benimle. ses tonunuzu değiştirmeyin. ciddi veya kederli olmaya çalışmayın. beraber güldüğümüz küçük şakalara gülün. eğlenin, gülümseyin, beni düşünün. dua edin benim için. evimdeyken bana nasıl hitap ediyorsanız adım şimdi de o olsun. kendinizi yormadan, bir gölgenin hayaleti üzerinde olmadan söyleyin adımı. hayat bize ne ifade ettiyse odur. her zaman olduğu gibi.
  mutlak ve kırılamayan bir süreklilik var. bu ölüm dediğimiz şey önemsiz bir kaza değilde ne? niye gözünüzün önünde değilim diye aklınızdan çıkmalıyım ki? gözünüzün önünde değilim ama çok kısa bir süreliğine. çok yakın bir yerde, şu köşeyi döndüğümüzde orda her şey iyi. hiçbir şey zarar görmedi, hiçbir şey kaybolmadı. çok kısa bir zaman ve bam! her şey eskisi gibi olacak. yeniden buluştuğumuzda ayrılmamıza çok güleceğiz."