şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ümraniye'de bir avm. belediye başkanı hasan can kendi soyadını vermiş avm'ye.
 • belediye baskani hasan "can" olan umraniyen'in can park ismindeki avm'i.

  lan?
 • tam da bu
 • "sonuna illa bi 'park' koymazsa ölecek hastalığı"ndan muzdarip kişi ya da kişilerin bi' şekilde kitabına uydurduğu avemedir.

  (bkz: hasan can)
  (bkz: can gür)
 • belediye başkanı hasan can'ın canı, parkı avmsi.
  bir belediye başkanı bu kadar aleni, adına avm yapıyor ve kimse bundan bahsetmiyor. cok acayip bir durum.
 • ümraniyenin kalantor belediye başkanı hasan can'ın yeni tükanı canpark
 • bugün gittim ben buraya. çok sürmez kapanır içindeki mağazalar. erisaa dediydi dersiniz.

  ümraniye alemdağ caddesi için fazla lüks. ca, hm, defacto, lcw gibi bir kaç uyduruk mağaza dışında ümraniye halkına pek de hitap edecek mağaza yok içinde. ulan migros açmışlar buraya. migros'a gider mi lan ümraniyeli hakmar varken, bim varken. dudullu'dan sarıgazi'den gelen adam ck mi alacak, tommy mi.
  hitap edecek kesim ise bu sikindirik caddedeki avm yerine buyaka'ya gider. giden de bi meraktan gider o kadar.
 • 1 yıl sonra bitecek olan üsküdar-ümraniye metrosunun hemen dibinde yapılmış olması, yarısından fazla dükkanın sahibinin ak parti ümraniye belediye başkanı hasan can'ın olması şüphesiz ki tesadüftür.
 • dikkat bu bir teoridir.

  canpark muhtemelen bilal'in, dolayısı ile tayyib'in. zira hiç bir belediye başkanı süzme salak değilse kalkıp başkasına ait bir avm'nin ismine kendi soyismini koydurmaz. ümraniye bilal'in göz bebeği. kupon bol. hasan can kendi soy ismini koydurdu koca avm'ye, kimse bilal'in, tayyib'in malı diyemiyor. hasan can aptal bir adam değil. belediye başkanıyken milletin gözüne soka soka kendi soyadını verdirmez oraya. buranın ortaklarından biri de remiz gür'ün* kuzeni. diğer ortaklar yok piyasada. 8-10 dükkanda hasan can'a verdiler, hatta oğlu bu dükkanlardan birine ramiz köfte'yi açmıştı, sonra satmış. hasan can tayyib'in ümraniye'deki paravanı. can park muhtemelen tayyib'in. o kadar parayı başka nereye gömecekler. ömür boyu kendilerine bir şey olmayacak ilçelere gömecekler. ümraniye bunun için biçilmiş kaftan. ümraniye'de tayyib'in ceketi bile seçimi %70'le kazanır. hala burada tayyib'in gariban edebiyatı, mağdur edebiyatı tutuyor. o sebepten gariban edebiyatı yaparken koca avm'yi milletin gözüne sokmak hoş olmaz. 17 aralıkta ortaya çıkan çaldığı milyonların ses kayıtları o zaman inandırıcı olur.

  bir ayrıntıyı da bir yazar arkadaş vermiş. öyle ilçe belediye başkanının, remzi gür'ün kuzeninin yapacağı işler değil metro projesi değiştirmek. muhtemelen emir büyük yerden.

  dikkat bu bir teoridir.