şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bilkent pols mezunu olup televizyon dünyasında çalışan televizyoncu.

  2009 yılında cnn türk ailesine katılmıştır. halen haber merkezinde “planlama editörü” olarak görevine devam etmekte ve www.cnnturk.com ‘da haftalık olarak köşe yazmaktadır.

  1979 yılında ankara’da doğdu. çocukluğundan beri hep meraklı, hep çok soru soran biri oldu. karşıyaka anadolu iletişim meslek lisesi’nden sonra bilkent üniversitesi siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümü’nü yüksek şeref öğrencisi olarak bitirdi. yüksek lisansını galatasaray üniversitesi bölgesel ve stratejik etütler bölümü’nde tamamladı. halen, marmara üniversitesi ortadoğu araştırmaları enstitüsü’nde doktora çalışmalarına devam etmektedir.

  mesleğe profesyonel ilk adımı sky türk televizyonu’nda atmıştır. aynı gurubun akşam ve tercüman gazetelerinde de yazı dizileri yayınlanmıştır. yapımcıları arasında olduğu kan uykusu belgeseli ile bir çok ödül almıştır. otistik çocuklarla ilgili hazırladığı dosyası “yılın en iyi haber dosyası” seçilmiştir. 2007 yılında seçim otobüsü yayınları olmak üzere pek çok yayını sahadan ve merkezden koordine etmiştir.

  aynı yıl, haber türk’e transfer olmuş, “türkiye’nin nabzı”, “ öteki gündem”, “bugün” gibi pek çok programın yapımcılığını ve editörlüğünü üstlenmiştir.

  2009 yılında cnn türk ailesine katılmıştır. halen haber merkezinde “planlama editörü” olarak görevine devam etmekte ve cnnturk.com ‘da haftalık olarak köşe yazmaktadır.

  iyi derecede ingilizce ve başlangıç düzeyinde arapça bilmektedir. çeşitli üniversite ve sivil toplum kuruluşlarında tv haberciliği konusunda konuşmacı ve hoca olarak yer almaktadır. hobisi bulduğu her kursa gitmektir.

  iyi bir sosyal medya kullanıcısı ve çok koyu beşiktaşlıdır. hayatta en çok gezi ve yemek programı yapanları kıskanmaktadır.

  kaynak: http://tv.cnnturk.com/…eri/cansel-poyraz/index.html

  ayrıca twitter'ı; https://twitter.com/canselpoyraz
 • cnn türk'ün haber programları müdürü olan ve beykent üni'de tv haberciliği dersleri veren neşeli ve tatlı insan. haberci olacak yeni nesil ondan eğitim aldığı için çok şanslı. habercilik adına hala umit var