• "yaşam veren su" anlamın gelen, fonetiği, söylenişi, anlamı çok güzel bir kız ismi.

70'li yıllardaki ebru ve sibel, 80'li yıllardaki merve ismi modasının, 90'lı yıllar versiyonudur. özellikle 1990-1996 yılı arasında doğan kız çocuklarına en çok verilen isimlerden biridir.

her ne kadar artık herkesin telefon rehberinde en az 3 tane cansu bulunsa da, 50 kişilik bir sınıfta mutlaka bir cansu'ya rastlansa da, her cansu özeldir, her cansu ayrı güzeldir.
  • hayat veren, hayatı başlatan , cansuyum
  • eski televizyoncu can akbel ile suna akbel çiftinin isimlerinin ilk hecelerini birleştrip kızlarına* koymalarından sonra virüs gibi çoğalan isim. sanırım türkiye'deki ilk cansu da cansu akbel'dir.
  • ismini virus'u ilk ke$feden can sayin (ismi kari$tiriyor olabilirim ama adi can idi) tarafindan konmu$ olan virus.. hatta bu adam doktor muydu neydi..
  • 8-9 yil once cok yaygin olan bi virus. sigalit varyantiydi galiba.
  • başbakan recep tayyip erdoğan'ın kaçak durumunda olan kedisinin adı. bugünkü hürriyet'te (http://www.hurriyetim.com.tr/…~2@nvid~560574,00.asp)
    "cansu alarmı başlıklı haberin spotu "başbakan tayyip erdoğan’a van’da hediye edilen cansu isimli kedi önceki gün başbakanlık konutundan kaçtı" şeklindeydi. kedi deyip geçmemek lazım. çok akıllı oluyor bu hayvanlar. demek dayanamadı cansu son dönemdeki durumlara. ben de kedi olsam, sahibimin kendime benzetilmesinden rahatsız olmasına katlanmam, kaçarım aga.
    haberin içeriğinde "kedinin kaybolduğu aynı akşam erdoğan’a da haber verildi. konutta çalışan hemen hemen tüm görevlilerin katıldığı arama çalışlamalarında cansu’nun izine rastlanamadı" sözlerine yer verildi. elbette bulunsun isteriz sevgili cansu. severiz kedi hayvanını. fakat belki de kedi cansu kendi rızasıyla kaçtı bu diyarlardan.
    başbakanımızın kedisini sevdiği belli, samimiyetine inanıyoruz. fakat kendisini gerçekten anlamıyorum, bir kediye benzetilmenin nesini hazmedemedi inanın anlayamıyorum. bakınız ne güzel bir mutluluk fotoğrafı: http://www.hurriyetim.com.tr/…mage/0,,186086,00.jpg
  • (bkz: cancan)
  • tek bir tane tanırım... kısa boylu, beyaz tenli, sevimli yüzlü, ince, çıtı pıtı birşey olmuştur kendisi...
    (bkz: kız kardeş)
  • adı cansu'ysa hatunun; bi'daha bi'başka aşk hissini yaşayamazsınız kapıldığınızda.
  • sabah youtube'da denk geldiğim parça. mükemmel bir şut ve gol.
hesabın var mı? giriş yap