şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ntv'nin diplomasi muhabiridir.
 • ntv'nin brüksel büroda çalıştıktan sonra sonra turkish daily news'da yazı işleri müdürlüğü yapmış, hurriyet'in gözden kaçırmadığı muazzam muhabir... ana gazeteye yaptığı röportajları kadar ekler için yaptığı özel haberleriyle de renkli bakış açısını ortaya koyar... fazlaca şişirilmiş bir ayşe arman'dan sonra hürriyet'e taze soluk getirmiş cool kadındır! hem manşette hem pazar eki kapağında aynı anda imzasını görürseniz şaşırmayın...
 • diplomasi muhabirleri arasında pek de sevilmeyen, zaten sevilecek bir yanı da olmayan, işine geldiğinde selam veren, gelmediğinde yüzüne bakmayan, uyuz mu uyuz neresine ukelalık yaptığı anlaşılmayan hürriyetin dış haberler müdürü olmuş "sarışın". ve evet kesinlikle fazla şişirilmiştir.
 • hürriyet'te pazartesi günleri çıkan röportajlarını çok beğendiğim gazeteci. çözüm süreci, yeni anayasa, gezi olayları hakkında türk ve yabancı konuklarıyla yaptığı sohbetlerde azla yetinmeyen, üstü kapalı verilmiş bir cevabı ek sorularla genişletmeyi amaçlayan, saygı sınırları içinde mülakat yaptığı kişiyi zorlayan sıkıştıran bir üslubu var. hayranlıkla takip ediyoruz.
 • metin feyzioğlu röportajında hükümeti yağlayan diplomasi-magazinci. niye uzun konuştunuz diye hesap soruyor çakma ayşe arman. sana ne lan metin feyzioğlu'ndan, git eda taşpınar'la konuş, senin kalibren o.

  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/27065996.asp
 • aydın doğan'ın "tüm partilere eşit mesafedeyiz ama çözüm sürecini destekliyoruz." minvalindeki açıklamasının ardından ingiltere'deki kuzey irlanda/eta problemini çözen grubun önde gelen isimlerinden jonathan powell ile söyleşi yapan ve yaptığı söyleşide "yahu tamam, siz orada çözdünüz de, bizim buradaki kürtlerin büyük birleşik kürdistan gibi tripleri var, bir sürü ülkede milyonlarca kürt var, o nooolacak?" diye soru sormayı akıl edememiş, bence etmemiş kukla gazeteci.

  ilgili söyleşi: http://www.hurriyet.com.tr/dunya/28399935.asp
 • hayatımda gördüğüm en ağır ayarlardan biri bu, ama gazeteye çıkmış nasıl olduysa.
  ayar umberto eco'dan gelince kimse anlamadı mı lan???

  soru:
  türkiye’de dış politikasını bölge liderliği hedefi üzerine kuran bir hükümet var. avrupa’nın da kendi derdine düştüğü ve isteksiz olduğu bir ortamda nasıl emin olabilirsiniz türkiye’nin daha çok batı’ya yöneleceğine?

  yanıt:
  farkındaysanız biraz önce ‘belirsizlik’ kelimesini kullandım. ayrıca sizin buraya gelip kendi ülkem yerine, beni bir düşünsel önder olarak görüp sizin ülkenizle ilgili sorular soruyor olmanız da tuhaf değil mi? ha, ayrıca bana italya ile ilgili soru sormamanızı da tercih ederim. (gülüyor). sizin sorular da ülkenizdeki bölünmüş ruh hali gibi, bölünmüş bir kişiliğiniz var sanki (yine gülüyor). bakın ben bu konularda yeterliliği olmayan bir yolcuyum sadece. derdimi anlatmak için başka bir örnek vereyim. bazı şehirlere gidersiniz, uçaktan iner inmez havaalanında ‘şehrimiz hakkında ne düşünüyorsunuz’ diye sormaya başlarlar. kardeşim bekle biraz şehri göreyim önce, ilk defa gelmişim. ama paris’te, londra’da, roma’da kimse size böyle bir soru sormaz. kendilerinden o kadar emindirler ki böyle bir soruya ihtiyaç duymazlar. ne yanıt vereceğiniz ile ilgilenmezler bile. bir şehir eğer ‘benimle ilgili ne düşünüyorsunuz’ diye soruyorsa bir kimlik sorunu vardır.

  adam soruyu soranın zihin bölünmesine, şizofreniye kadar girmiş, hürrü de bunu basmış. ilginç bi konuşma.
 • cem küçük'ün övgüleri nedeniyle yandaş yaftası yiyip hürriyet washington temsilciliği'ne yenik başlayan, esasen çok başarılı bir gazeteci.
 • ajans haberlerinin altina imza atip ozel haber diye yayinlayan biri. hukumetin sevmeyecegi haberler yapmamaya devam ederse yolu acik...
 • abd konsolosluğu çalışanı metin topuz'un (fetullahçılarla bağlantısına dair) telefonun şifresinin kırılması ile ilgili amerikan ağzıyla konuşan hürriyet'in gazetecisi. hürriyet'e yakışan birisi bu haliyle!

  https://twitter.com/…ibel/status/923713002574139392