şükela:  tümü | bugün soru sor
  • muhteşem bir insan.

genç yaşına göre gerçekten çok bilgili, kültürlü bir akademisyen.

bir defa insan hakları hukuku alanında çalıştığı için zaten baştan saygıyı hak eden biri.

tıpkı asistanlığını yaptığı (bkz: cemal bali akal) gibi öğrenci dostu, sakin, rahat bir tavır sergileyen, çok sempatik bir hoca.

ama başta muhteşem bir insan olduğunu söylememin nedeni sadece bunlar değil, ben zor bir durumdayken kendisine fazladan iş çıkaracak olmasına rağmen insanı yönünü de göstererek bana yardımcı olmasıdır. buradan kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum :) saydığım bütün bu olumlu özelliklerinin yanında aynı zamanda iyi bir insan olduğunu göstermiştir ki bence en önemlisi budur.
  • cansu muratoğlu, 2011 yılında istanbul bilgi üniversitesi hukuk fakültesi’nden mezun oldu. aynı yıl, istanbul bilgi üniversitesi genel kamu hukuku kürsüsünde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. hukuk yüksek lisans derecesini, 2013 yılında istanbul bilgi üniversitesi insan hakları hukuku yüksek lisans programı kapsamında aldı. yüksek lisans tezi “geçmişle yüzleşme ve hukuk” üzerine olan muratoğlu, halen istanbul bilgi üniversitesi’nde doktora çalışmalarını yürütmektedir.

geçmişle yüzleşme imkanlar ve imkansızlıklar kitabının yazarıdır.