şükela:  tümü | bugün
  • göt cebinde kalın bir cüzdan, ön cebinde koca telefon, diğer ceplerde de muhtelif bozuk para, fiş vs. bulundurmayan, tüm cepleri boş, rahat takılan erkeklerdir. tabi bizim kullandığımız çantalar ortalama bir hatun çantasının 1/20'si kadar bir şey o ayrı bir konu.

hem siz söyleyin cüzdan, telefon, mp3, kulaklık, kalem, silgi, uç, yedek pil, sigara, çakmak, anahtar, usb kablosu neremde taşıyam ben bunları he?
  • çantadan kasıt sırt çantası ise oldukça doğaldır lakin bel çantası takanlar var hala daha, turist gibi dolaşıyorlar ortalıkta. hiç hoş durmuyor.
  • uzun süredir icra ettigim eylem. o kadar rahat ki, cüzdan, telefon, kulaklik, anahtarliklar, bozuk paralar önceden her yere batarken, simdi mis gibi hic rahatsiz etmiyor. nike, adidas, levis, zara, pull and bear gibi yerlerde cok kullanisli erkek cantalari var bu arada.
  • pipo içen erkekler olabilirler, çünkü tam teşkilatıyla bir piponun cepte rahat bir biçimde taşınması mümkün değildir.
  • giyinişine,tipine,mesleğine,ihtiyacına uygun,güzel ve kullanışlı çanta kullandığı sürece şahsımca problem olmayacak erkektir.
  • çantanın içinde işyerinin ona kitlediği laptopu taşıyordur. omzu çökmüştür, yazıktır, günahtır.
  • daha önce vücudun çeşitli yerlerindeki ceplere dağılmış kimlikten pasaporta, anahtarlıktan cep telefonuna**, taraktan diş macununa çeşitli objeleri tek çatı altında birleştiren konsolidasyon meraklısı mutlu erkektir.
  • bu erkekler eğer çantayı omuzlarına çapraz askıyla takıyorsa ve çantanın boyutu da yaklaşık 225 cm2 (kabaca 15'e 15) büyüklüğünde ise muhtemelen şakirttirler.
  • sanırım pek anlaşılmıyor ama muhtemelen 3 tip mevcut:

sırt çantası taşıyan erkekler (buna çapraz laptop çantası tipi çantayı da dahil ettim)
    bel çantası (free bag) taşıyan erkekler
    ve kadın çantası tipi omuzdan askılı çanta taşıyan erkekler

ve evet, 3. tip bayadır mevcut. 3 sene önce avrupa'da görülebiliyorlardı sık sık. şu an durum ne bilmiyorum ama türkiye'de pek yerleşemedi.