• erkek arkadaşı olmayan kadındır.

(bkz: çantasını erkek arkadaşına taşıtan kız)
  • şiddetle kınıyorum. bir kadının giyimine göre şık bir çantası muhakkak olmalı.şıktan kastımız tabi ki taşlı, altın demirli vs değil. sade, basit ama şık. kalitesi üç yüz km den belli olmalı, o çantanın ayrı bir kişiliği olmalı. içinde de öyle pazar yeri gibi su, pet şişe, oyuncaklı devasa anahtarlıklar, saçma sapan makyaj malzemeleri ıvır zıvır her şey olmamalı.içi de dışı kadar karakterli ve tertemiz olmalı.
  • bir tanıdığım demişti "çantası olmayan kadın hafif kadındır."

(toprağı bol olsun) kraliçe elizabeth her yere pıtı pıtı elinde çantasıyla gidiyordu. angela merkel'e bakıyoruz kadın alman ekonomisini aldı götürdü elinde çanta yok. hafif kadın mı? meral akşener hafif kadın mı? arabadan inip parti binasına bir girişi var putin bile ceketini ilikler önünde.

sırt çantası hariç çanta takmayı sevmiyorum. sırt çantasını da elimde taşıyamayacağım şeyler (kitap, laptop vs.) olduğu zaman alıyorum. dışarı çıkarken yanıma telefon, anahtar, kimlik, kart, biraz da para alıyorum. cüzdan taşımam, kartlık taşıyorum. bunların hepsi de ceplerime sığıyor.
  • literatürde yer almayan kadındır. şahsen ben hiç görmedim.
  • (bkz: angela merkel)
  • kapkaççilara kaptira kaptira artik kaptiracak çantasi kalmayan kadindir.
  • aslında erkektir sonradan kadın olmuştur..
  • yeni nesildir. telefonunu kot pantolon sol ön cebine koyar, anahtarları da sağ ön cebinde, cüzdanı sağ arka cebindedir. makyajını evinde yapar ve gün içinde tekrar uğraşmaz.
  • kalabalık bir yere gidiyorsam telefon + telefon kılıfının arasına sıkıştırılmış bir adet kredi kartı.
    belki bi de arka cebe ruj, hazırım.
hesabın var mı? giriş yap