şükela:  tümü | bugün
  • şu "ibnedir" diyenleri hiç anlamıyorum... yahu gün içinde hiç mi terlemiyorsunuz? her sabah ve akşam duş alsan bile gün içindeki koşuşturmadan vs terlemiyor musun güzel kardeşim? insanları ter kokun ile neden rahatsız edesin? sonra toplu taşımalar ahır gibi kokuyor acaba neden? insanlara saygınız olsun, kendinize saygınız olsun, karşı cinse saygınız olsun. bakımlı olmaktan zarar gelmez... mağarada yaşayıp ayı avlamıyoruz.
  • ibne diyenleri gidip bulsak konuşsak topluma kazandırsak diyeceğim ama muhtemelen leş gibi koktuklarından yanlarına yaklaşamayız.
  • gençler çanta değildir o , çanta olsa duramazsınız. arabasında vardır, o da gayet mantıklı bir harekettir.
  • kendini güldüren erkeklerden hoşlanır.
  • parfüm de taşırım, lipstick de taşırım, eşcinsel değilim, kendinize bakın biraz, öpüyorum.
  • sorunsuz erkektir. öte yandan şunu da belirtmek lazım... ter kokusunun üzerine parfüm sıkılıp misler gibi olunmaz. o daha da iğrençtir benim gözümde. o zaman ne yapıyoruz? parfüm filan kullanmadan önce temizleniyoruz.

ben mesela hafta arası en az üç gün öğle saatlerinde spor yapıyorum. çantamda hep hafif bir parfüm var. ama bunun yanında sürüyle değişik hijyen malzemesi de var.

terledikten sonra filan ofisimin içindeki özel banyoma girip duş alıyorum, sonra da güzel güzel günüme devam ediyorum.

hafta sonu zaten sorun yok.

terli terli parfüm kullanmayın. en azından bir lavabo filan bulun, azıcık da olsa suyla temizlenin. yanınızda erkekler için pudra (hahaha) taşıyabilirsiniz. bende var. nemi filan büyük ölçüde alıyor. sonra stratejik parfüm kullanımı mümkün. ben bunu kullanıyorum.

bir de, saçlarınız filan ıslanacak şekilde terlediyseniz, kuru şampuan kullanın. bunu böyle herhangi bir ortamda saçınıza püskürtüp tararsanız, saçınız yeni banyodan çıkmış gibi nefis kokacak ve kuruyacaktır. güzel bir teknoloji.
    bende bu var...

neyse, bugünlük bu kadar ipucu yeter. benim arabamın bagajında böyle "ya spor yaparsam" çantam var. içinde her daim temiz spor giysisi, ayakkabı, temiz günlük giysi ve kozmetik / hijyen ürünleri bulunur. herkese de tavsiye edilir.
  • çantası olmayıp da elinde parfüm taşıyan erkekten iyidir.
  • sporcudur. göt göbeklerin sandığının aksine ibne değildir.
  • çanta ve parfüm kombosuyla ibne olduğumu öğrendim 33 yaşımda... teşekkürler sözlük...
    gerçi bu tür yaklaşımlarla çok karşılaşıyorum çünkü bizim toplum sığır... ofiste kızlar bile bazen gülerek sorar, sen neden çanta taşıyorsun ya ehe ehe diye... çünkü sadece göt cebinde cüzdan, mont cebinde anahtar ve sigarayla gezen düz adamlara alışkındırlar... bu soruyu ilk sorduklarında "tablet, şarj aleti ve parfüm taşırım... ve sürekli üzerimde okuyacak bir şeyler olur... dergi, dergi olmazsa kitap... cüzdanımı, anahtarlarımı, sigaramı filan da üstümde taşımaktan hoşlanmam" demiştim... bir de medenice cevap vermiştim yani, sen düşün artık...

sanırım alışamadıklarından olsa gerek birkaç ay sonra yine sormuşlardı şakayla karışık da "orkid taşıyorum" demiştim... almak istediklerini aldılar ve bir daha şakasını dahi yapamadılar... tabii erkek adam her daim yanında okuyacak şey taşır mı hiç? erkek adamın göt cebinde cüzdan, mont cebinde anahtar olur sadece... bir de kodum mu oturtur... peh...