şükela:  tümü | bugün
 • homisid (yani insan öldürme) düşüncesi olan birinin psikiyatrik rahatsızlığı var ise hastaneye yatırılır, doğal bir şey gibi. puanım 2/10, o da hayvan gibi davrananlar için.
 • gelişmiş ülkemin gelişmiş hastanesi...diş için gitmiştim daha bakmadılar bile sıfır muayene seneye xx.xx.xxxx de gel deyip randevu verdiler. sizin yapacağınız işin içine doblo sokayım bu ne gelişmişlik nasa'nın uzay aracınıda sokayım biraz daha gelişin nasa ile eşitlenin.
 • pardon filminin hapishane yerine psikiyatri servisinde geçeni.

  çok geçmiş olsun ve yaşadığı travma için bence şikayet sahibi psikiyatrist değil, ehil bir psikologa başvursun...

  ekleme: bu öneriyi vermeme şaşıranlar olmuş. bence şaşıracak bir şey yok. eğer şahıs akıl hastanesinde yatmasını gerektirecek kadar ağır bir hastalığa sahip değilse, önceki sorunları (aksiyete) ve üstüne yaşadığı bu olumsuz tecrübenin travmasını psikologla çözebilir. yok zaten o kadar ağır bir durumu varsa, psikolog da onu psikiyatriste yönlendirecektir. önce psikologa gitmesini tavsiye etmek, eğer gerçekten haksız yere psikiyatristlerle sorun yaşadıysa, o travmasını daha da tetiklememek içindir. ayrıca kimse tedavisine direkt psikiyatri kliniğinde başlamak zorunda değildir, psikologu aşan bir durum varsa "danışan"dan "hasta"ya dönüştürülür kişi. yani görüldüğü gibi her halükarda kişi bu işten faydayla ayrılır.
 • rezalet oldugunu dusunmedigim olay.

  soz konusu hasta psikotik bozukluk suphesiyle yatirilmis. psikotik bozukluk gercegin algilanisinin bozuldugu sanrili ve varsanili olabilen bir rahatsizlik.

  yani garip komplo teorileri uretmeye gerek yok.

  hicbir hasta beyanina zaten guvenmeyen somut delillere bakma taraftari olan biriyim. hele psikiyatrik rahatsizligi oldugu iddia edilen birinin soylediklerine tek tarafli bakis acisiyla mumkun degil guvenilmez. mutlaka olay gorevli doktorlardan dinlenmeli.
 • olayı hasta yanlış aktarmış ve ya rahatsızlığı sebebiyle doğru inandığı şeyi anlatmış olabilir.
  fakat ben öyle olmadığını ve tamamen doktorların suçlu olduğu kanısındayım. çünkü burası türkiye, çünkü neler oluyor da bu olmasın diye düşünüyor insan. malesef bu hale geldik.
 • yalnızca türkiye'nin dandikliğiyle açıklanamayacak, psikiyatri denen "bilgi" kategorisinin ve ilgili kurumların kökeni ve tarihsel işleviyle yakından ilintili bir olay. şimdiden başlığa üşüşüp "hastanın/delinin sözüne güvenilmez doktorlar ne diyorsa odur" gibi beyanlar vererek kimin konuşup kimin konuşamayacağına karar verme hakkını kendilerinde gören tipler tam da bu kafanın ürünü işte.

  yeni başlayanları şöyle alalım: (bkz: histoire de la folie a l'age classique)*
 • aslının çok farklı olduğunu düşündüğüm hikaye. orda çalışmasam da bilirim bırak zorla yatırmayı çoğu zaman yatacak hastayı genelde yerleri olmadığı için sevk etme derdindeler. ayrıca psikotik bozuklukların çoğu zaten kendilerinde hastalık olduğuna kolay kolay ikna olmazlar. saldırganlık riski saptanmışsa hastaneye zorunlu yatışı yapılabilinir. bu toplum sağlığı için mutlaktır.daha bugün uzanmış babasını ortada hiçbirşey yokken öldüren bir psikoz vakası yattı servisimize. bu konuda atıp tutarken lütfen dikkat edelim şakaya gelmez!
 • çapada kim kime dum duma gibi bir durum vardır. es kaza yanlış iğneyle bile felç ederler adamı.
  mümkün mertebe kendilerine hiçbir şekilde gitmeyin yolunuz da inşallah düşmez.

  bu olaya gelirsekte hastaneye yatırmak öyle çat diye bağırsağa girmeye benzemez. detaylı bir araştırma gerektirir. doktor simeye gider gibi gitmiş geri geldiğinde hastayı tıkamış kodese. üstüne üstlükte dinlemek dahi dinlenmemiş. sana sınavım var diyor ey paçoz doktor. o doktoru şimdi bu çocuk darp etse o da en iyi ihtimalle kimse bi bok diyemez.
  neticede başhekim senin akli dengen yok demiş şaka gibi.
  rezalet puanım 9/10.
 • doktorum ama bundan sonra olayi anlamadan, bilmeden ben de doktorlara sallayacağım, artik guclulerin tarafindayim muahahahhaa. just like aktif çomars.

  dr hanimin izin almadan bir kisiyi servise yatirmasi cok yanlis, bence diplomasi elinden alinmali, ışık hizinda olsun pls.thnx.
 • doktor rezaletinden daha çok psikiyatri rezaleti olan durum. şu an tam hatırlamadığım bir deney vardı. yalandan semptomlarla başvurup kabul edilen kişilerle ilgili. veya benzeri çok örnek var. psikiyatri gözlemlenemeyen olaylar ile ilgili yargı verdiği için bu şekilde sonuçlar ortaya çıkıyor.

  psikiyatri çok sıkıntılı bir alan ve ben sırf korkudan, hasta olsam bile psikiyatriye gitmem, gidemem.

  edit: kullerdeki sır hatırlattı sağolsun deneyin adı rosenhan deneyi