şükela:  tümü | bugün
  • hazretlerinin istanbulda gözünü kestirdiği yeni arsa.

http://www.milliyet.com.tr/…eninde-siyaset-2455539/

ağaoğlu my çapa loading..
    --- spoiler ---

çapa tıp fakültesi'nde hem üniversite hem de hastane olarak uygulamaya koyacağız. yeni dönemde merkezde polikilinik hizmeti veriri olacak. öğrencilerimiz hasdal'da eğitim alacaklar

hasdal'da 1100 dönüm bir araziyi tamamıyla istanbul üniversitesi tıp fakültesine veriyoruz. tüm bölümler bir arada olacak. adeta bizim şehir hastaneleri projesinin farklı bir türünü orada uygulamaya koyacağız. yeni dönemde çapa sadece poliklinik olarak hizmet verecek. zira bizim artık ciddi sayıda doktora ve sağlık elemanlarına ihtiyacımız var.

--- spoiler ---

ben şahsen çapaya ne olacak tam anlamadım. poliklinik olarak kalabilecek mi acaba
  • istanbul'daki tüm kampüsleri taşımadan bu iş bitmeyecek herhalde. marmara, ytü ve çapa... belki orada küçük bir güney kampüs vardır kim bilir?

(bkz: what is next)
  • poliklinik olarak hizmet vereceğiz lafından anladığım deprem sonrası hasar gören monoblok binası başta olmak üzere tüm binaları yıkacaklar, ufak bir bina yapıp semt polikliniği haline getirecekler.
    yıkılan yerlerden açılan boşluğa da avm, konut, iş merkezi dikerler sanırım. alan ciddi anlamda büyük.
  • doğrusu, istanbul üniversitesi tıp fakültesi'dir.
  • poliklinik olayı yalan. bakalım arsa kime gidecek. tahminimce medipol...
  • çok üzüldüğüm bir durum. buradaki yerleşkede bulunan bazı binalar tarihi eser niteliğinde. özellikle dermatolojinin binası çok güzel. aynı zamanda yerleşke içerisinde sokak çeşmesi , amerikan sarmaşığından tutun, kestane ağacı, ceviz ağacı gibi mükemmel bitki örtüsü var. bütün bunlara ne olacak. hiçbir şey yapmadan öyle yok olmasını seyredeceğiz.yazık..