• sadece yasamanın yapıldığı değil ya$amanın da yapıldığı tek şehir.
  • ingiliz sömürge eseri kurulmuş "burun $ehri" manasına gelen büyük limanı olup harika ticaret yapan (ports of call saolsun :p), halkının çounun beyaz olduu ve türkiye gibi nice ülkelere ekonomik açıdan takan güzide bi güney afrika $ehri
  • ports of call adlı oyunda bu şehre kargo taşıyacağınız zaman
    %90 size kaçakçılık teklif ederler,
    aynı zamanda en zor gemi yanaştırılan limana sahiptir oyunda.
  • dünya üzerindeki en güzel yerlesimlerden biri. istanbuldan 12 saat kadar ucunca variliyo. bi de eger burdan kisin giderseniz yaz sicagina iniyorsunuz, ya da tam tersi. düzenli ve temiz bir sehir. hic afrika gibi diil. zaten cape town'i gören afrikayi gördüm demesin diyorlar adama. sehrin hemen yani basinda table mountain diye bi dag var, gercekten masa gibi, üstü dümdüz ve basdöndürücü bir teleferikle cikiliyor. yukaridan sehrin manzarasi ise inanilmaz. bulutlarin üstünden okyanusu ve sehri izliyorsunuz. bu arada ilginc yanlarindan biri (tüm güney afrika'nin) bulutlarin bir sekilde full animasyon seklinde garip durumlarda karsiniza cikmasi. cape town'in ilginc bir yani da ayni gün icinde bir kac saatlik yolculukla iki okyanusta birden yüzme sansinizin olmasi.
  • ayrica dünyanin en güzel kadinlarinin yasadigi sehir. hem de acik ara farkla. avrupa kökenlisinden zencisine, hintlisinden uzak dogulusuna kadar dünyanin en seckin örneklerini bir arada görmek mümkün. ben sahsen hayatimda gördüüm en güzel kadini orada gördüm. hala gözlerimi kapadigimda kendisini hayal edebiliyorum. evet, bunu sik sik yaptigimi da itiraf etmeliyim eheh. kadinlarin güzelliginin sirri ise sanirim özellikle avrupa kökenli olanlarin o bilinen kuzey avrupali kadinlar kadar alimli olusu, buna ek olarak da tropikal iklimde atesli bir cekicilik kazanmis olmalari diyebilirim. bildigimden mi söylüyorum, hayir, gördüümden. ancak benim gördüklerimi siz de görseydiniz bana hak verirdinis.
  • gece hayatinin dibine vurulabilecek sehir. birbirinden güzel mekanlar var takilmak icin. ancak müzik begenilerinin cok da gelismemis oldugunu kabul etmek lazim. o kadar cok güsel kiz görünce ahmak oluyo insan yalniz, aptallasiyo. bi de üstüne keyif verici bir güzellige girerseniz (ki cok kaliteli secenekler mevcut), cape town gecelerinde kus misali süzülebilirsiniz. bi de bacardi breezer diye bi icki var; milli icecek gibi ibsi olmus ve pek mükemmel. türkiye'ye de gelmeli.
  • cok ucuza krallar gibi yasanabilecek sehir. en baba lokantada deniz mahsüllü ve dört basi mamur bir yemek türk lirasiyla 10 milyona felan cikiyo. inanilmaz. en pahali gece klübü girisi ise 4 milyon civari. peh.
    (bkz: atlas dergisine yazamayan suserin hirsi)
  • hayatimin geri kalanini gecirmek istedigim ve hatta yakinlarinda ki munasip bir fil mezarligina gomulme talebinde bulundugum inci sehir. iki okyanus arasindaki modern kartaca* *
  • ulkenin geri kalani gibi, gayet yuksek bir suc oranina sahip, bu nedenle ne kadar guzel olursa olsun ic rahatligiyla yasanamayacak sehir.
  • (bkz: kap)
hesabın var mı? giriş yap