şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ing.

  kefernaum, kefernahum, kapernaum.

  incil'de adı sık sık geçen şehir. genesaret gölü'nün (taberiye denizi) kuzeyinde, günümüzde filistin toprakları içinde yer alır.
 • lubnanlı yonetmen nadine labaki'nin cekimlerine basladıgı ucuncu filmi, sabırsızlıkla beklemekteyim.
  (bkz: cafarnaum)
 • filmekimi kapsamında izledigim film. tam da aile danışmanlığı eğitimi alırken resmen bendenizi çarpmıştır. onu dogurdukları icin anne ve babasına dava acan bir cocugun ne yasamiş olabilecegini dusunerek basliyorsunuz filme, sonunda ise gözyaşları sel...
 • o bebeğe nasıl rol yaptırıldığını aşırı merak ettiğim film. bu kadının (bkz: nadine labaki) 3 filmi de ortadoğu sineması sevenler için ayrı güzel.
 • film ekimi kapsamında izlediğim süper film. yönetmen lübnan’ lı nadine labakiymiş. anlatmak istediğini kanırta kanırta hissettirdi. hemen listeme ekledim diğer filmlerini, seviyorum böylesi gerçekliği.
  beyrut’ ta yaşayan suriyeli mülteci bir ailenin oğlu olan zain, verdiği hayat mücadelesi sonucunda ailesini mahkemeye verir;
  --- spoiler ---
  - neden ailene dava açtın?
  - beni dünyaya getirdikleri için.
  --- spoiler ---
  izlenesi..
 • film ekimi sayesinde izleme fırsatı bulduğum müthiş film.

  daha önce ne film ne de yönetmen hakkında hiç bilgi sahibi olmamama rağmen, fragmandan sonra bu filmi kesinlikle görmem lazım demiştim, 1 dakikasından pişman olmadım.

  --- spoiler ---

  yalın, etkileyici bir hikaye. etkileyici oyunculuklar, hele de zain ve minik bebek. hissettirilen duygu yoğunluğu için müzikle destekleme gereği bile duymamışlar filmde hiç soundtrack yok neredeyse.

  --- spoiler ---

  bu film sonrasında yönetmenin diğer filmlerini de izleme isteği uyandı bende. demek ki çok iyi film.
 • canımızı yakmıştır. ((bkz: climax'le beraber bir yorum/#82341793)
 • çok uzun zamandır izlediğim en iyi filmdi. varoşlarda doğan ve annesi-babası tarafından hiç sahiplenilmeyen bir çocuğun anne babasına açtığı dava vesilesiyle hayat mücadelesini anlatıyor. filmde beni en çok tatmin eden şey de çocuğun yitip giden yıllarına ve çocukluğuna rağmen ezilmişliğinden köşeye çekilmeyerek, anne ve babasının şuursuzluğu ile mücadele etmesi ve ettiği mücadeleyi kazanmış olması oldu. dramlarla dolu hayatından kendisine ve insanlığa faydalı şeyler üretmiş olması yani.
 • çok uzun süredir izleyip bu kadar içten etkilendiğim başka bişey yok sanırım. filmin ilk bi saati geride kalırken ağlamaya başladım, sonuna kadar da ağlaya ağlaya çıktım.
  filmekimi ile atlas'ta izledim, tüm istiklal boyunca kendime gelemeden yürüdüm, eve gidene kadar, bikaç gün atamadım yükü üzerimden. bütün bu düzenin artarak devam etmesine, çocuklara dayandırılmasına için için parçalanıyorum. ruhum sarsıldı.

  altın palmiye için yüzde yüz katılıyorum. yüzde yüz.
 • film olanı bu başlıkta ve capharnaum (ü yerine u ile) yazılan başlıklarda "yanlışlıkla" irdelenen yapıttır capharnaüm.

  (bkz: capharnaüm)